Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Vítězem měl být Norris

Vítězem měl být Norris

Rozhodl start, shodli se s Verstappenem.

Lando Norris má zvyk nafukovat své chyby, snad aby všem ukázal, že se nebojí je přiznat. A je to sympatické. Ale tentokrát je asi pravdou, že kdyby po startu ubránil první pozici, měl by velmi velkou šanci na vítězství. Jeho a Verstappenova rychlost se zdály být velmi podobné, ale zatímco Verstappen se mohl prakticky během celého závodu soustředit na jízdu šetrnou k pneumatikám, Norris strávil po pádu na třetí místo a následné snaze o overcut většinu závodu s očima na převodovce Mercedesu nebo jiného vozu. A přesto dorazil do cíle pouze o dvě sekundy později než Nizozemec.

Vozy v poslední době nabírají více aerodynamického odporu, jak se týmům daří nacházet cesty k zvyšování přítlaku, byť efektivním způsobem,“ vysvětloval Norris ztrátu pozice vůči Georgeovi Russellovi. „Ani bych neřekl, že jsem měl špatný start. S Maxem to bylo těsné, chyběly mi možná dva metry. George se prostě díky aerodynamickému stínu dostal před nás oba. Nejen přede mě, ale i před Maxe, který měl dobrý start. Já jsem neměl skvělý start, ale ani špatný start.

Měl McLaren nejrychlejší vůz?

Dnes ano. Včera ne. Včera byl na sto procent nejrychlejší Red Bull, ať si říká kdo chce co chce. Ale dnes jsme byli nejrychlejší my. To je fakt,“ řekl Norris.

Norrise už druhá místa opravdu netěší. Foto: McLaren

Myslím, že za mým vítězstvím je předjížděcí manévr ve druhém kole a samozřejmě, že jsem se dostal před Landa,“ řekl Verstappen. „Tam se v podstatě rozhodl závod. Vytvořil jsem si od Landa odstup. Ale dnes byly rozhodně rychlejší, lépe zvládli práci s pneumatikami, což mi dělá trochu starosti."

Carlos Sainz z Ferrari se nechal slyšet, že za všestranně nejlepší vůz již pokládá McLaren, ne Red Bull, který má velké problémy při přeskakování obrubníků, přestože více vítězství může přesto nadále sbírat Red Bull.

"Řekl bych, že závodní rychlost byla velmi podobná," řekl svůj názor Andrea Stella, šéf McLarenu. „Opravdu jsme byli na konci závodu rychlejší, ale to díky novějším pneumatikám. Na začátku závodu byli rychlejší oni, protože my jsme zůstali za Russellem.

Zdroj: motorsport, Sky, úvodní foto: McLaren