Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Mosley už ví, kdo se jej pokusil zdiskreditovat

Mosley už ví, kdo se jej pokusil zdiskreditovat

Na rozluštění tajenky si ale bude veřejnost ještě muset počkat.

Prezident FIA Max Mosley oznámil, že již zná jméno člověka, který stál za rozpoutáním skandálu s prostitutkou, jenž ho málem připravil o funkci. Jeho totožnost však Mosley prozatím odtajnit nehodlá, chce mít úplnou jistotu.

Na otázku Autosportu, zdali nastal v této věci nějaký průlom, odpověděl: "Ano. Nyní už docela jistě víme, kdo za tím stál. Ale nebudu konat ani říkat nic, dokud si nebudu absolutně jistý. To ještě nějaký čas zabere."

Mosley je přesvědčen, že kauza s prostitukou byla vyvolána čistě účelně- měla jej zbavit funkce prezidenta FIA.

"Nebylo to pro zábavu," potvrdil Brit. "Bylo to z toho důvodu, že se mě chtěli zbavit. Teorie byla taková, že až to vypluje na povrch, tak odstoupím. To samé si myslel rovněž News of the World (plátek, který kauzu s prostitutkou uveřejnil, pozn. redakce). Prostě si mysleli, že půjdu z cesty, to je celé."

Mosley nadále potvrdil, že se tento člověk pohybuje v F1. Na úplné vyjasnění celé věci si ale budeme muset počkat ještě několik let.

"Z různých důvodů to bude trvat ještě dva až tři roky," přiznal prezident FIA. "Jak dlouho to bude trvat mě ale netrápí. Je tu ohromné množství dalších věcí, které ještě vyjdou na povrch."

Když byl Mosley dotázán, jestli mohou po prokázání viny následovat i sportovní sankce, reagoval: "Předpokládám, že by mohly, v tuto chvíli je to ale jen spekulace."

Navzdory tomu, že se původně proti Mosleymu postavila velká většina lidí, která tlačila na jeho odstoupení, Max Mosley tlak ustál a po sklidnění vod nadále vykonává svou funkci.