Na uvítanou ve Spa pršelo, nejrychlejší Alonso

Velká cena Belgie - 1. trénink

Fernando Alonso zajel nejrychlejší čas v úvodním volném tréninku na Velkou cenu Belgie, který byl ovlivněn silným deštěm, na okruhu ve Spa-Francorchamps totiž vládlo typické ardénské počasí.

Alonso se do čela dostal v polovině tréninku časem 2:01.223, čímž pokořil Lewise Hamiltona z McLarenu a Sebastiana Vettela v barvách Red Bullu.

Pilot Ferrari se ale krátce poté vrátil do boxů se zprávou, že v úseku mezi zatáčkami Stavelot a pasáží Blanchimont déšť výrazně zesílil. Během několika následujících minut byla trať zaplavena dalším přívalem vody.

Až deset minut před koncem řada jezdců vyrazila zpátky na trať, obloha se totiž začala vyjasňovat. Přesto bylo na trati tolik vody, že se zdálo být nemožné zlepšit čas, což potvrdili Felipe Massa nebo Heikki Kovalainen, kteří vyjeli do únikové zóny.

To ale vůbec nevadilo Alonsovi, který ještě téměř o půl sekundy vylepšil svůj čas na konečných 2:00.797 a potvrdil tak svou první pozici.

Hamilton už se v závěru na trať nevrátil, jeho čas přesto stačil na udržení druhého místa.

V posledních minutách naopak vzhůru postupoval Robert Kubica, který si mohl poprvé ve svém renaultu vyzkoušet systém F-duct. Polák se nakonec vyšvihl až na třetí místo.

Čtvrtý skončil Vettel, dobrý výkon na vodě opět podal Adrian Sutil, který zajel v barvách Force Indie pátý čas.

Mezi těmi, kdo na konci zůstal v boxech, byl také Jenson Button, který tak spadl na šestou pozici, sedmý skončil Mark Webber a osmý Kamuj Kobajaši. Rubens Barrichello se v závěru posunul na deváté místo, první desítku uzavřel Michael Schumacher.

Navzdory špatnému počasí nebyla v prvním tréninku k vidění žádná havárie, výletů mimo trať ale bylo požehnaně.