Vettel dodatečně dostal dvacetisekundovou penalizaci

Podle komisařů získal při předjetí Buttona nefér výhodu.

Sebastian Vettel byl penalizován za svůj předjížděcí manévr na Jensona Buttona. Přidáním dvaceti sekund ke konečnému času přišel německý pilot o tři pozice, propadl se na pátou. Druhé místo tím přepustil právě Buttonovi, na třetí místo se vyšvihl Kimi Räikkönen, čtvrtá pozice nyní patří Kamui Kobajašimu.

Pilot Red Bullu se v předposledním kole dostal před Jensona Buttona s přispěním výjezdu mimo trať, díky čemuž získal podle komisařů nefér výhodu.

"Auto č. 1 opustilo trať, a když se na ni vrátilo, získalo výhodu," stojí v jejich prohlášení. "To je porušení článku 20.2 sportovních regulí FIA pro formuli 1. (To znamená) průjezd boxy, aplikovaný po závodě na základě článku 16.3 (přidání dvaceti sekund k závodnímu času)."