Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

Německé tažení Tomáše Engeho

Německé tažení Tomáše Engeho

Český jezdec se účastní úvodního podniku GT Open.

Tomáš Enge sotva opustil kokpit závodního vozu Camaro GT3 a opět míří s Lamborghini týmu Kox Racing k úvodnímu podniku International GT Open na německý Nürburgring.

O posledním dubnovém víkendu čekal na tým Reiter Engineering úvodní podnik ADAC GT Masters v Oscherslebenu, kde Tomáš Enge a jeho týmový kolega Albert von Thurn und Taxis startovali s vozem Camaro GT3, který německý tým stále vyvíjí.

Víkend pro tým Reiter Engineering nezačal nejlépe. Po testu na Lausitzringu musel vůz ještě do dílen německé stáje a až ve čtvrtek v noci dorazil tým do Oscherslebenu. „Bylo to hodně složité, ale zvládli jsme to. V pátek jsme odjeli jen jeden trénink, a to se samozřejmě podepsalo na kvalifikačním výkonu jak mého, tak také týmového kolegy. Postupně jsme ale zrychlovali a v závodě to nevypadalo špatně,“ popsal situaci na začátku závodního víkendu Tomáš Enge.

V první závodní jízdě došlo k chybě ve střídání, kdy byl tým o sekundu rychlejší, než pravidla dovolují a dostal penalizaci stop&go. Nicméně si tým pochvaloval rychlost svého vozu. V neděli se po opakovaném startu dostal Tomáš Enge až na sedmé místo. Z této pozice jel liberecký závodník také střídat, ale mechanici přišli na unikající kapalinu z chladicího systému a posádka ve složení Tomáš Enge – Albert von Thurn und Taxis musela ze závodu odstoupit. „Nebyl to snadný víkend, ale celý tým je spokojený s progresem, který jsme na voze udělali. Konečně jsme naše Camaro vyzkoušeli v závodním režimu a osvědčilo se. Čeká nás ještě několik testů a závodů. Bude to jistě konkurenceschopný vůz,“ řekl spokojeně Enge po nedělním závodě.

Českého závodníka již tento víkend čeká další závod, a to úvodní podnik International GT Open na německém Nürburgringu. Tomáš Enge pojede s Lamborghini Gallardo FL2 GT3 týmu Kox Racing, který je sesterskou stájí Reiter Engineering. „Pojedu s jedenadvacetiletým Maximilliamem Völkerem, který je úplným nováčkem na poli GT vozů. Bude to víkend především o učení. Bude to spíše trénink mladého pilota, ale myslím, že i tak můžeme podat dobrý výkon,“ dodal Tomáš Enge.

První závod čeká na jezdce v sobotu 3. května v 16 hodin. Druhá závodní jízda je naplánovaná na neděli třináctou hodinu.

Více informací k závodu naleznete Zde

InternationalGTopen.tv