• 29.04.2024 Neutral Rozhodnutí o změně bodovacího systému bylo odloženo

M. Schumacher stylem start - cíl vítězem v Japonsku

Grand Prix Japonska - závod

Za mimořádně špatného režírování televizního přenosu si Michael Schumacher dojel pro vítězství v Grand Prix Japonska. Ralf Schumacher po smůle v Číně předvedl plnohodnotný comeback a dojel na druhom místě.

Na druhých dvou místech, podobně jako na výsledkové listině z kvalifikace, dojeli oba vozy týmu BAR, ale tentokrát si Button s domácím hrdinou Satem prohodil pořadí, protože Button jel strategii o jednu zastávku chudší.

Strategii dvou zastávek zvolil i Renault, Fernando Alonso se vypracoval na páté místo, jeho týmový kolega Jacques Villeneuve dojel desátý. McLaren jel také na dvě zastávky, Kimi Räikkönen dojel šestý před Montoyou, kterému se kvalifikace ani trochu nepovedla. Zbývající bod si vyzvedl Giancarlo Fisichella se sauberem.

V závodě kolidoval Rubens Barrichello a David Coulthard, oba museli s poškozenými vozy ze závodu odstoupit a incident se v současné době šetří.

Cíl neviděli také Mark Webber, který svůj jaguar odstavil v boxech, a Zsolt Baumgartner, který prozměnu nechal své auto vedle dráhy.