Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Jolyon Palmer: Závodění anebo nic

Jolyon Palmer: Závodění anebo nic

Příští rok přichází v úvahu jedině závodní sedačka.

Jolyon Palmer prozradil, že neplánuje obnovit smlouvu na místo třetího jezdce Lotusu. Šampion loňské sezóny GP2 se letos často dostal na trať ve voze Romaina Grosjeana během prvních tréninků před velkými cenami. A ještě ho prý pár tréninků čeká. Už teď se ale jako páteční jezdec téměř nemá co učit, a to ho zřejmě ještě pár tréninků čeká.

Jedinou možností tedy je trvalé obsazení Grosjeanovy sedačky, jelikož ten odchází k Haasu, nebo získání závodního místa u kteréhokoli jiného týmu. V opačném případě se zřejmě poohlédne někde mimo F1.

"Dalo by se říci, že je to buď závodění anebo nic," řekl Palmer. "Užívám si svou práci, že jsem součástí F1. Je skvělé dostat se tak často do vozu a jako součást týmu jsem se hodně naučil, ale další rok ve stejné roli u stejného týmu by mi už toho moc nedal. Jediné co chci, je místo závodního jezdce. Mám šanci, ale výsledek závisí na několika věcech.

Tito lidé vědí, jak pracuji a čeho jsem schopen. Očekávám, že tým zůstane převážně stejný, ačkoli management se asi změní. Ale beztak mi nezbývá nic jiného, jen dál ukazovat své schopnosti. Nic víc není v mých silách. Rozhodně jsem připraven závodit v F1. Letos jsem už párkrát jel a ještě se do vozu párkrát vrátím. Každý trénink je příležitostí ukázat, co ve mně je. Ještě není rozhodnuto a toto je moje nejlepší příležitost. Mohu ukázat, proč by si mě měli nechat."