Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Grosjean: Už jsem nemohl čekat

Grosjean: Už jsem nemohl čekat

Teď bude velmi blízko Ferrari.

Romain Grosjean mohl příští rok závodit za Renault, ale to by francouzská automobilka musela nahodit rychlejší tempo a bez okolků koupit Lotus, kde bude závodit ještě do konce této sezóny. Pak se přesune do nového týmu Haas, kde bude v kontaktu s Ferrari.

"Nikdo z týmu by ze spojení s Renaultem nemohl být nadšenější než já," prohlásil Francouz. "Kdyby přišli dřív, mohl jsem zůstat. Ale setkal jsem se s Haasem, dostal jsem nabídku a byla atraktivní. Těžko odmítnout nabídku od týmu s úzkým propojením s Ferrari. Ne že bych myslel na to, jak budu za rok, dva nebo tři jezdit za Ferrari, ale budu mu blízko. Budou nás sledovat, a čím lepší práci odvedu, tím blíže budu k tomu, abych se jednou posadil do vozu Scuderie."

Lotus F1 se kvůli nerozhodnosti Renaultu ocitl v těžké finanční situaci, protože jeho současný vlastník Genii už do něj neinvestuje a peníze Renaultu jsou ještě v nedohlednu. Za těchto podmínek nelze očekávat, že by v Enstone probíhal mohutný vývoj pro příští sezónu a Grosjean tedy nemohl počítat, že by mu Renault příští rok dal rychlý vůz s výkonným motorem. Později by se prý ale do týmu mohl vrátit.

"Část mého srdce bude navždy s Enstone. Jako jezdec jsem tady dospěl a hodně jsme toho spolu zažili. Pamatuji si, jak jsem se v září 2005 objevil před hlavním vchodem. Nesmělý a s mizernou angličtinou. Někteří lidé, které jsem v ten den potkal, jsou stále tady.

Začal jsem novou kapitolu, ale konec knihy je ještě daleko. Proč bych se nemohl jednoho dne vrátit, abychom společně vybojovali titul? Vůbec mě netěší pomyšlení na to, že se na konci sezony budeme muset rozloučit."