Novinky

  • 03.12.2021 Neutral Při kvalifikaci F2 v Saudské Arábii byl nejrychlejší vedoucí muž šampionátu Oscar Piastri.

  • 03.12.2021 Neutral Volný trénink F2 vyhrál v Saudské Arábii Robert Švarcman.

  • 02.12.2021 Neutral Pro podnik F2 v Saudské Arábii nominovalo Pirelli superměkkou a střední směs pneumatik.

Facebook Instagram

Tým McLaren bude řídit sportovní ředitel Volkswagenu

Tým McLaren bude řídit sportovní ředitel Volkswagenu

Jonathan Neale se přesouvá na novou pozici.

Současný sportovní šéf Volkswagenu, Jost Capito, podepsal smlouvu s McLarenem a stane se výkonným ředitelem týmu F1.

Jost už podepsal smlouvu, ale k McLarenu se nepřidá okamžitě. Datum jeho nástupu závisí na dohodě s Volkswagenem, takže se tak stane někdy v průběhu roku 2016. Němec zabere kancelář dlouholetého zaměstnance McLarenu, Jonathana Nealea, který se přesouvá na nově vytvořenou pozici provozního ředitele celé McLaren Technology Group.

Éric Boullier zůstává na svém místě závodního ředitele a spolu s Jostem se bude zodpovídat přímo Ronu Dennisovi.

"(Neale) odvedl na postu zastupujícího výkonného ředitele McLaren Racing vynikající práci a toto v kombinaci s jeho předchozími výsledky mimo motorsportu z něj udělalo ideálního kandidáta na tuto významnou novou roli v McLaren Technology Group," řekl Dennis, generální ředitel skupiny McLaren.

"S Jostem jsem začal komunikovat minulé léto a velmi na mě zapůsobil. Je soutěživý a ambiciózní a má již bohaté zkušenosti s prací v automobilovém průmyslu a motorsportu. Zastával vysoké pozice u BMW, Porsche, Fordu, Sauberu a od roku 2012 vede program Volkswagenu ve WRC a dovedl ho k titulům v sezónách 2013, 2014 a 2015."

Jost Capito pracoval v druhé polovině 80. let jako inženýr BMW a v roce 1985 byl také navigátorem týmu, který vyhrál Rallye Dakar. Od roku 1996 do roku 2001 pracoval pro Sauber, od roku 1998 vykonával funkci provozního ředitele švýcarského týmu.

capito114