Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Magnussen udělal chybu, těší se Palmer

Magnussen udělal chybu, těší se Palmer

"Měl bys být rád!" vzkazuje Magnussen.

U Renaultu nyní pravděpodobně až do konce sezóny nebude nejlepší atmosféra. Poté, co se vedení týmu neúspěšně zajímalo o Sergia Péreze, Estebana Ocona, Carlose Sainze i další jezdce a ulovilo Nica Hülkenberga, si chtělo vybrat jednoho ze svých současných jezdců, dát mu smlouvu na další sezónu. Tovární tým ale dostal košem od Kevina Magnussena, který raději podepsal s novým americkým týmem Haas. Navíc nepropásl příležitost pochlubit se tím médiím, čímž trochu pokazil radost z nového kontraktu svému kolegovi Jolyonu Palmerovi. Teď to totiž vypadá tak, že smlouvu dostal hlavně proto, že Renault ji už neměl komu jinému nabídnout. Britský nováček v F1 alespoň Magnussenovi přes média vzkázal, že tuto chybu bude litovat.

"Překvapilo mě, když jsem se to dozvěděl," řekl Palmer o Magnussenově rozhodnutí. "Pokud se Renault obrátil na Kevina, udělal chybu, že to odmítl. Podle mě budeme příští rok před Haasem. Toto je tovární tým a půjde nahoru. Myslím, že podepsat s Red Bullem na jeden rok je lepší, než podepsat s Toro Rosso na dva roky. Nevím, jestli je to opravdu takhle, ale ani mě to nezajímá. Pro mě je důležité, že příští rok budu závodit, takže pro mě se nic nemění."

Palmer tak zároveň potvrdil, že mu Renault dal opět podepsat jen jednoletý kontrakt, zatímco Magnussen má s Haasem pravděpodobně smlouvu na dva roky. Novináři samozřejmě šli za Magnussenem a informovali ho o Palmerově názoru.

"Měl by být rád, že odcházím," řekl jim dánský závodník. "Haas má mimořádně působivou první sezónu. Nevznikl převzetím jiného týmu (jako Renault), je to úplně nový tým a zcela nová parta lidí."

Letos se Haasu podařilo nasbírat mnohem více bodů než Renaultu, ale v Poháru konstruktérů patří americkému týmu osmé a francouzské automobilce deváté místo.