Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Týmový kolega, úhlavní nepřítel

Týmový kolega, úhlavní nepřítel

Magnussen zpětně potvrzuje staré známé pravidlo.

Kevin Magnussen se po odchodu z F1 dostal do nového prostředí. V týmu Chip Ganassi Racing ve vytrvalostní sérii WeatherTech Sportscar Championship se bude v jednom voze střídat s týmovými kolegy Scottem Dixonem a Rengerem van der Zandem. Užívá si tak úplně jinou týmovou atmosféru, než mohl zažít ve F1, kde je týmový kolega zároveň úhlavním nepřítelem. A to dokonce i v případě, že je to sympaťák.

"Užívám si dobrou spolupráci s týmovými kolegy. Líbí se mi, že nebojujeme jeden proti druhému. V týmech bývá hodně nevraživosti, hlavě ve F1," řekl dánský závodník v rozhovoru pro podcast WEC Talk.

"V mnoha ohledech je tvůj týmový kolega tvým úhlavním nepřítelem. To je závodník, se kterým budeš srovnáván, protože ve F1 je nemožné porovnat závodníky z různých týmů. Takže pokud chceš ve F1 uspět, musíš porazit týmového kolegu. Ideální je zadupat ho do země.

Není to příjemné pracovní prostředí. Není to ani tak zábavné, jak to může znít. V Haase byl mým kolegou Romain Grosjean, a to je opravdu dobrý chlapík. Jenže oba jsme věděli, že potřebujeme toho druhého roztrhat v zubech, jinak se ani jeden nedostane do lepšího týmu. Jenže mimo závodní dráhy jsme si dobře rozuměli. Proto je ve F1 hodně napětí a divná atmosféra."

Závodník F1 potřebuje svého kolegu roznést na kopytech. Foto: Haas

Magnussen ve svém prvním roce s McLarenem prohrál interní souboj se zkušeným Jensonem Buttonem a tým ho pro další rok posadil na lavičku náhradníků, jen aby mu po pár měsících oznámil, že jeho služby již nebudou potřeba. V roce 2016 se dostal do týmu Renault, kde se ale rychle rozhádal se šéfem, který ani netajil, že o své současné jezdecké dvojici nemá moc vysoké mínění. Od té doby tvořili s Grosjeanem v Haasu poměrně vyrovnanou jezdeckou dvojici.

Zdroj: WEC Talk, úvodní foto: Haas