Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Vettel nechtěl sestřelit Hamiltona

Vettel nechtěl sestřelit Hamiltona

Rozestupy byly příliš malé.

Hlavními hvězdami večera byly v Abú Zabí kandidáti na titul mistra světa, ale mnozí fanoušci si všimli i výkon Sebastiana Vettela, který svůj vůz dlouho udržel na prvním místě na již značně opotřebených pneumatikách a v závěru závodu předjel oba jezdce Red Bullu a s Hamiltonovou pomocí mohl zaútočit i na Nica Rosberga. Médiím neunikl jeho komentář těsně po šachovnicové vlajce.

"Na konci to bylo náročné, Lewis zkoušel špinavé triky," řekl čtyřnásobný mistr světa do týmové vysílačky Ferrari. Po vystoupení z vozu o tom ale nemluvil a snažil se vysvětlit, proč na Rosberga v posledních kolech zkusil pouze jeden nesmělý manévr.

"Předjet Daniela (Ricciarda) nebylo komplikované, ale když jsem se dostal za Maxe (Verstappena), vůz začal klouzat a byl o dost horší. Za Nicem jsem pak byl rychlejší, protože Lewis ho zpomaloval, ale na rovinkách byli oba velmi, velmi rychlí. S Red Bullem jsem to měl jednodušší, protože Max neměl DRS, ale Nico měl.

Jednou jsem se o něco pokusil na konci druhé (DRS) rovinky, ale Nico měl dobrou obranu. Nemohl jsem udělat něco hloupého, protože Lewis byl hned před Nicem. Kdybych vůz pustil daleko po vnitřní nebo vnější straně, mohl jsem trefit Lewise. Bylo to riskantní a ve zpětných zrcátkách jsem viděl, že Max se přibližuje. Poslední kola byla vzrušující. Dokonce jsem chvíli pomýšlel i na vítězství., ale jsem šťastný, že jsem se dostal na stupně vítězů."

Vettel přerušil dlouhou sérii neúčastí na stupních vítězů a zaměstnanci Ferrari mohou jít na zimní přestávku v optimističtější náladě. Ještě předtím je ale čeká jedna povinnost, Ferrari je jedním ze tří týmů, které zůstávají na Okruhu Yas Marina a budou testovat prototypy nových pneumatik Pirelli.