Novinky

  • 17.09.2019 Good Sir Stirling Moss, vítěz 16 velkých cen a 4krát vicemistr světa F1, slaví 90. narozeniny

  • 16.09.2019 Neutral Audi vyjednává s managementem Roberta Kubici o jeho přestupu do DTM

  • 16.09.2019 Neutral Haas představil podobu vozu bez log bývalého titulárního partnera Rich Energy

Facebook Instagram

Bahrajn vyvolal nereálná očekávání

Bahrajn vyvolal nereálná očekávání

Zdá se, že to byla výjimečná shoda okolností

Pierre Gasly si z druhého závodu partnerství Toro Rosso - Honda odnesl body za čtvrté místo. To je něco, co se McLarenu nepodařilo za tři roky a očekávání rázem výrazně stoupla. Vůz byl nejrychlejší ze středu pole, a pokud by se to opakovalo alespoň v každém druhém závodě, Toro Rosso by mohlo tuto sezonu ukončit na fantastickém čtvrtém místě v Poháru konstruktérů. Další závody ale tak dobrou rychlost ani výsledky nepřinesly a tým je i po Gaslyho pěkném sedmém místě z Monaka až sedmý. Jeho týmový kolega Brendon Hartley, který dosud získal jediný bod, si myslí, že by se tým měl vrátit nohama na zem a těšit se i z bojů ve středu pole.

"Pravda je, že překonáváme všechna očekávání," cituje ho web Motorsport. "Před začátkem sezony jsme měli poradu ve stylu: Kluci, prvních pár závodů bude opravdu těžkých. Veškerý čas jsme (v zimě) věnovali implementaci Hondy. Za oponou se udělalo mnoho změn v aerodynamice a nejspíš bude nezbytný jeden krok zpět, abychom pak mohli udělat dva vpřed.

Zdá se, že jsme k pneumatikám velice jemní a v Bahrajnu jsme je jako jediní měli v ideálním okně. Máme problém s přecitlivělou aerodynamikou a tam vůbec nefoukalo. Od té doby jsme už ani jednou nebyli tak rychlí. Vidíme světlo na konci tunelu, vylepšenou podlahu (nasazenou v Monaku), a v Montrealu přijdou i vylepšení motoru. Všichni jsou motivováni, všichni dřou, ale myslím si, že Bahrajn vyvolal zbytečně vysoká očekávání."

Komentáře ke článku