Novinky

  • 02.06.2020 Good Kalendář letošních evropských závodů F1 byl oficiálně potvrzen

  • 01.06.2020 Neutral Podle starosty Monzy byla smlouva na pořádání VC Itálie prodloužena do roku 2025

  • 01.06.2020 Good Továrny týmů F1 Renault a AlphaTauri obnovily provoz

Facebook Instagram

Boj kolo na kolo s Maxem byl tvrdý, ale férový

Boj kolo na kolo s Maxem byl tvrdý, ale férový

Mercedes: Chyběl nový motor

Jezdci Mercedesu měli po závodě rozdílné pocity. Hamilton sice opět bodoval (nepřetržitě od VC Japonska 2016), ale dosáhl nejhoršího umístění v této sezoně. Naopak Bottas dojel v sedmém závodě sezony počtvrté druhý.

Po celý víkend vše nasvědčovalo tomu, že Kanada na rozdíl od minulých let nebude doménou Mercedesu. Na největší soupeře nestačil a v závodě se to potvrdilo. Situaci zachraňoval Bottas, který v prvních zatáčkách po startu ostře odrazil útoky Verstappena, uhájil druhou pozici a jako delší či kratší stín se pohyboval za vedoucím Vettelem. K opravdovému souboji se však za celý závod nedostal.

 

Boj Valtteriho Bottase (vlevo) s Maxem Verstappenem v prvních zatáčkách byl ostrý, ale férový

 

Zkusili jsme všechno, co se dalo, ale ani tak jsme podle mě dneska neměli šanci doopravdy bojovat o vítězství,“ potvrdil tento dojem Valtteri Bottas (2. místo). „Start do závodu pro mě byl strhující, všemi silami jsem si hájil druhou pozici. V první zatáčce jsem byl na vnějšku a snažil se nabrat co největší rychlost, abych si v nájezdu do druhé zatáčky udržel vnitřní stopu. S Maxem jsem jel kolo na kolo, boj to byl tvrdý, ale férový. Byl jsem rád, že jsem se dokázal udržet před ním. Potom jsem se snažil vyvíjet tlak na Sebastiana, jenomže jsem na to neměl dostatečnou rychlost. Ferrari závod ovládalo, zato my jsme dnes prostě nebyli dost rychlí. V pozdější fázi závodu jsem trochu zvolnil, abych šetřil palivo, a proto se ke mně Max tolik přiblížil. Jako jediní z předních stájí jsme do tohohle závodu nenasadili nový motor. Všichni ostatní měli vylepšenou pohonnou jednotku. Snad nám nasazení nového motoru ve Francii v boji s Ferrari a Red Bullem pomůže.

 

Na stupni vítězů zleva druhý Bottas, inženýr Bariselli z Ferrari, Vettel a Verstappen

 

Lewis Hamilton (5. místo) mohl považovat za úspěch alespoň to, že zvládl duel s Räikkönenem. Přesto se zdálo, že jeho výkonu chyběla obvyklá jiskra. Až v závěru se odhodlal ke stíhat Ricciarda, přiblížil se mu na rozdíl jedné vteřiny, ale ani s pomocí DRS neměl dostatek rychlosti na útok.

Dnes to bylo těžké, ale aspoň jsem moc vděčný, že jsem závod dokončil a získal nějaké body. Od začátku jsem neměl dostatečný výkon motoru, a navíc se přehříval. Nepodařilo se mi jeho teplotu srazit, a tak jsem se bál, že mi vypoví službu úplně. V každém kole jsem čekal, že výkon klesne a motor odejde. Naštěstí šlapal dál. Jinak bych dnes ztratil ještě víc bodů. Pátá příčka není nejlepší výsledek, ale mohlo to být daleko horší. Ferrari udělalo o něco lepší práci a přivezlo lepší stroj, ale jsme těsně za ním,“ hodnotil závod obhájce titulu.

 

Lewis Hamilton z úzké špičky zdolal alespoň Kimiho Räikkönena

 

Komentáře ke článku