Novinky

  • 20.10.2019 Neutral Ital Alessandro Zanardi, účastník 41 velkých cen, slaví 53. narozeniny

  • 18.10.2019 Bad McLaren ukončí po sezoně spolupráci s brazilským petrolejářským koncernem Petrobras

  • 17.10.2019 Good Kimi Räikkönen dnes slaví 40. narozeniny

Facebook Instagram

Jezdci červeného býka až ve čtvrté řadě

Jezdci červeného býka až ve čtvrté řadě

Red Bull: Chybu udělala rosnička

Red Bull dnes udělal podobnou botu, jako tým v červených overalech starající se o Kimiho Räikkönena. Stratégové na boxové zídce pracovali s předpokladem, že když na trať spadnou první dešťové kapky, trať už bude s každou minutou pouze pomalejší a pomalejší a v posledních minutách kvalifikace už nebude mít žádný smysl držet vozy na trati. Po nedokončeném pokusu o měřené kolo na slickách tak oběma svým jezdcům přezul přechodné pneumatiky a nechal palivo na jeden měřený pokus. Jenže déšť ustal a Max Verstappen (7. místo) a Daniel Ricciardo (8. místo) museli na televizních obrazovkách sledovat, jak se v pořadí před ně dostávají Esteban Ocon, Sergio Pérez i Romain Grosjean.

"Sedmé místo není to, co jsme dnes chtěli, ale jelo se za náročných podmínek. Natankovali jsme na dvě (měřená) kola, jedno na slickách a jedno na přechodných pneumatikách. Déšť rychle skončil, a když jsme končili naše kola, trať zrovna začala osychat. Jenže kdybychom jeli další kolo, nejspíš by nám došlo palivo. Je to frustrující, protože jsme byli rychlí a jistě jsme mohli být blíže špičce. Kromě toho se mi v závěru druhého pokusu vybila baterie, protože jsem počítal s tím, že odjedu pouze jedno kolo (to na slickách)," litoval nizozemský závodník, který vyrůstal převážně v Belgii a ve Spa mu fanoušci vytvářejí domácí atmosféru.

"Počítali jsme se sílícím deštěm, jenže pět minut na to už nepršelo a my jsme zrovna byli na konci s palivem i pneumatikami," přitakal Ricciardo. "Celý tým si myslel, že děláme dobře, když usilujeme o co nejrychlejší návrat na trať na přechodných pneumatikách. Chtěli jsme zajet rychlé kolo dříve, než bude na trati moc vody, jenže nejlepší podmínky nakonec byly v závěru kvalifikace."

Red Bullu tentokrát více svědčila suchá trať

 

Komentáře ke článku