Novinky

  • 24.05.2019 Good Závod F2 v Monte Carlu vyhrál Nyck de Vries (ART Grand Prix)

  • 24.05.2019 Neutral Ferrari vyhodnocuje, zda přivést zpět Simoneho Restu, technického ředitele Alfy Romeo

  • 23.05.2019 Bad Hamilton zaplatí v Monaku 400 eur za překročení povolené rychlosti v boxové uličce

Facebook Instagram

Hamilton nerozumí taktice Ferrari

Hamilton nerozumí taktice Ferrari

Proč plýtvá pneumatikami do mokra?

Lewis Hamilton včera odjel na mokré a osychající trati ve dvou trénincích pouze devět měřených kol, zatímco Sebastian Vettel 26 a Kimi Räikkönen 27. Zejména v prvním tréninku byla aktivita Ferrari překvapivá, vždyť Räikkönen odjel 20 kol. Více než on měl na kontě pouze Sean Gelael ve voze Toro Rosso, kterému sponzoři zajistili 90 minut tréninku a jednu sadu pneumatik, z čehož chtěl Indonésan vytěžit co nejvíce. Naproti tomu jezdci Ferrari by, podle Hamiltona, měli myslet na tři části kvalifikace a dlouhý závod.

"Není to tak, že bych nejezdil, abych neriskoval," řekl téměř jistý staronový mistr světa po dvou mokrých trénincích na Okruhu Amerik. "Je to spíše o tom, že máme pouze určitý počet sad (mokrých a přechodných) pneumatik a pokud bude mokrá kvalifikace, tak je budeme potřebovat. Nová pneumatika má ostré hrany, které se jízdou ničí, a pak už neodvádí vodu tak rychle. Kvůli tomu máte horší přilnavost, takže v kvalifikaci přirozeně chcete mít k dispozici co nejvíce nových pneumatik.

Ale viděl jsem, že Ferrari kroužilo, až dokud zcela nezničilo pneumatiky. Ve druhém tréninku již byly na maděru, takže nyní mají o jednu sadu méně než my. Možná to pro ně nebude zase taková nevýhoda, ale my myslíme více dopředu. Mohli jsme odjet ještě 10, 15, 20 kol, ale na co by to bylo dobré? Čas by nebyl lepší. Jistě, ježděním můžete přijít na věci, které se dají zlepšit, ale je lepší nechat si to na kvalifikaci, případně na poslední trénink."

Komentáře ke článku