Novinky

  • 20.01.2020 Neutral Sean Bratches končí jako marketingový ředitel F1

  • 20.01.2020 Neutral Valtteri Bottas obsadil deváté místo ve finské Arctic Lapland Rally

  • 19.01.2020 Good Exmistr světa Jenson Button z Velké Británie slaví 40. narozeniny

Facebook Instagram

IndyCar se vrátila na okruh Laguna Seca

IndyCar se vrátila na okruh Laguna Seca

Testy ale zkrátil déšť

Mokré počasí přivítalo v pátek piloty NTT IndyCar Series na historickém okruhu Laguna Seca v severní Kalifornii. Piloti dostali jednu z prvních možností vyzkoušet si okruh, kam se po letech série vrací. Laguna Seca s legendární zatáčkou Corkscrew bude hostit finále letošní sezony.

K testům bylo přihlášeno 23 jezdců, nakonec jen 20 z nich využilo možnost na dráhu vyjet. Tým A.J. Foyta si zvolil variantu na okruh se nevydat a ušetřit tak jeden ze tří dní, které stáje mají alokovány na soukromé testy. IndyCar týmům tuto variantu nabídla, když předpověď správně určila, že na okruhu bude pršet.

Oficiální časomíra nebyla k dispozici. Podle webu Racer.com byl nejrychlejším Max Chilton, který zdolal okruh v čase 1:11,2868, následovaný nováčkem Felixem Rosenqvistem (1:11,3289) a Ryanem Hunter-Reayem (1:11,3490). Jack Harvey (1.11,3680) a Alex Rossi zkompletovali první pětku.

„Je to fantastický okruh. Myslím si to od roku 1999, kdy jsem sem zavítal poprvé. Skvěle nás tu přijali, i dneska tu byla spousta lidí,“ komentoval páteční test šampion Scott Dixon.

Nejpilnějším jezdcem byl jednadvacetiletý Američan RC Enerson, který v roce 2016 odjel tři závody za tým Dale Coyne Racing. O vůz by se letos měl dělit s Charliem Kimballem, přičemž Kimball má odjet závody v St. Petersburgu, Indianapolisu, Texasu, Poconu a právě na okruhu Laguna Seca. Enerson by měl s týmem Trevora Carlina spolupracovat i příští týden při oficiálních testech na okruhu v Austinu.

Několik jezdců přehnalo snahu a skončilo v únikových zónách, obešlo se to ale bez kontaktu se zdí. Největší porci smůly si tak vybral Will Power jehož test ukončila předčasně závada na motoru.

 

Komentáře ke článku