Novinky

  • 21.04.2019 Neutral Proslýchá se, že otec jezdce F2 Nikity Mazepina se má stát spoluvlastníkem týmu Williams

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

Facebook Instagram

Nové Toro Rosso STR14 ve starých barvách

Nové Toro Rosso STR14 ve starých barvách

Auto nezapře svůj původ v loňském Red Bullu

První z dnešních dvou premiér vozů pro sezonu 2019 patřila Scuderii Toro Rosso. Juniorka Red Bullu ukázala auto, se kterým budou jezdit Daniil Kvjat a Alexander Albon.

Šlo pouze o virtuální prezentaci, kdy stáj zveřejnila několik fotografií a videosekvenci. Žádná senzace se nekoná, barvy monopostu, pojmenovaného STR14, se nemění.

Ani vzhled automobilu není žádnou zásadní novinkou, jedná se o poněkud přepracovaný loňský Red Bull RB14. Nejvýraznější změnu představuje inovované přední křídlo.

Už v prosinci dorazila do centrály Toro Rosso ve Faenze zásilka dílů, majících původ v RB14. „Předpisy to umožňují,“ potvrdil tehdy Helmut Marko. „Za těchto okolností může Toro Rosso bojovat o šesté, možná i páté místo v Poháru konstruktérů.“ Tyto synergické efekty se mají, v souvislosti s přechodem na stejného dodavatele pohonné jednotky, nadále posilovat.

 

Chceme se neustále zlepšovat, abychom dokázali bojovat o co nejvyšší příčky,“ uvedl šéf týmu Franz Tost. „Tuto zimu jsme tvrdě pracovali především na vylepšeních organizační struktury, která nám v minulosti způsobila pár problémů.“ 

 

Komentáře ke článku