Novinky

  • 09.07.2020 Neutral Závod v Mugellu 13. září se má jet jako VC Toskánska F1

  • 09.07.2020 Neutral Honda oznámila, že v obou vozech Red Bullu není potřeba měnit motor

  • 08.07.2020 Neutral Fernando Alonso byl potvrzen jako závodní jezdec Renaultu ve F1 pro rok 2021

Facebook Instagram

V Alfě je větší pohoda a méně politiky

V Alfě je větší pohoda a méně politiky

Räikkönenovi se nový domov líbí

Kimimu Räikkönenovi se v novém týmu líbí. Podepsal se Sauberem a nyní je to Alfa Romeo, ale stále se jedná o menší tým s uvolněnější atmosférou a absentujícími politickými hrami. Jelikož předchozích pět sezon strávil u Ferrari, nepřímo tak přiznal, že tam se politikaří hodně.

"Asi ani ne, nevím," zněla první slova odpovědi, když se ho italský redaktor Motorsportu zeptal, zda se v novém týmu cítí uvolněněji. Pak ale pokračoval. "V každém týmu jsou závazky i šibeniční termíny. U některých týmů je více povinností, jinde méně. V některých se více politikaří, jinde je jí méně nebo žádná.

Všichni jdou za stejným cílem, ale jejich cesty se různí. Někdy jsou stejné a někdy zcela odlišné. V tomto týmu je rozhodně uvolněnější atmosféra, všichni se soustředí na závodní aspekt a není tady tolik politiky. Řekl bych, že takto je pro každého snazší dělat si svou práci."

Räikkönen se mimo jiné musel seznámit s novým šéfem.

"Samozřejmě vím, jak moc úspěšný byl jeho tým ve F2, GP2 a GP3. Ale osobně jsme se poznali, až když jsem přišel k Alfě Romeo. A musím říct, že na mě zapůsobil dojmem člověka, který je duší závodník. Myslí pouze na to, čeho chce dosáhnout na trati. A je v tom dobrý," zhodnotil Icemen Fréderika Vasseura.

Komentáře ke článku