Novinky

  • 21.08.2019 Neutral Alfa Romeo dá šanci ke svezení se staršími vozy Sauber pilotům F2 Correovi a Calderónové

  • 19.08.2019 Neutral Pilot týmu Renault Nico Hülkenberg se dnes dožívá 32 let

  • 19.08.2019 Neutral Sacha Fenestraz vybojoval na okruhu Motegi titul japonského mistra formule 3

Facebook Instagram

Ticktum se superlicence jen tak nedočká

Ticktum se superlicence jen tak nedočká

Zimní série asijské F3 mu vůbec nevyšla

Daniel Ticktum s definitivní platností nezíská v roce 2019 superlicenci pro F1. Juniora Red Bullu tak neuvidíme ani v žádných testech.

Devatenáctiletý Brit se pokoušel vybojovat chybějících pět bodů v zimní sérii asijské F3. Tento šampionát se ovšem od počátku potýkal s nepřízní FIA, protože se odehrává jen na dvou okruzích (Buriram a Sepang) a mezinárodní automobilová federace mu odmítla přiznat oficiální statut.

Ticktumovi to v něm navíc vůbec nešlo a před závěrečným podnikem se nachází až na osmé příčce průběžného pořadí. Rozhodl se proto hodit ručník do ringu a v Sepangu se tento víkend už neobjeví. Jeho místo zaujme jiný chráněnec Helmuta Marka, teprve šestnáctiletý Jack Doohan, syn pětinásobného motocyklového mistra světa.

 

Jack Doohan si v Sepangu odbude premiéru ve F3 (na snímku s otcem Mickem Doohanem)

 

Ticktum, jenž má na kontě dvě vítězství ve VC Makaa F3, nyní soustředí pozornost na japonskou Super Formuli. Pojede za tým Mugen a narazí na řadu soupeřů zvučných jmen, mimo jiné na expiloty F1 Kamuje Kobajašiho a Kazukiho Nakadžimu nebo úspěšného účastníka F2 Arťoma Markelova. On sám potřebuje skončit nejhůře pátý, aby dostal superlicenci alespoň pro sezonu 2020.

Komentáře ke článku