Novinky

  • 30.05.2020 Good Rakouská vláda údajně schválila konání obou závodů F1 na Red Bull Ringu

  • 29.05.2020 Good Renault potvrdil, že zůstane v MS F1 i po této sezoně

  • 29.05.2020 Neutral Společnost, do níž patří tým F1 Williams, byla nabídnuta k prodeji

Facebook Instagram

Andrea Dovizioso míří do DTM

Andrea Dovizioso míří do DTM

Půjde ve stopách Surteese či Hailwooda?

Andrea Dovizioso, tovární jezdec Ducati, se v Misanu premiérově představí v automobilové sérii DTM. Dlouholetý účastník mistrovství světa v silničních závodech motocyklů, který před patnácti lety získal svůj zatím jediný titul mistra světa tehdy ještě ve třídě do 125 cm3, si vyzkouší dvě stopy.

O druhém červnovém víkendu se italská motocyklová hvězda postaví na start s vozem Audi RS 5 DTM na okruhu, který z motocyklových klání dobře zná. Závodit se bude v Misanu na trati, která nese jméno Marca Simencelliho.

Zejména pro nás italské jezdce je tento závodní okruh s jeho pozoruhodnou historií samozřejmě nesmírně důležitý. Vyrůstal jsem v jeho blízkosti. Loni jsem na této trati zvítězil v závodě MotoGP. Pro mě osobně je tento závodní okruh opravdu výjimečný. Měl jsem velkou radost a pocítil i trochu hrdosti, když jsem byl požádán, zda bych se chtěl zúčastnit závodu DTM v Misanu jako hostující jezdec," uvedl Ital.

Návyky, které Dovizioso z motocyklu má, však bylo třeba pozměnit pro řízení auta o výkonu téměř 500 kW. Proto mu sportovní oddělení Audi vybralo nadmíru zkušeného instruktora. Nebyl jím nikdo jiný než Mattias Ekström, dvojnásobný vítěz série DTM V Misanu. Spolu absolvovali téměř dvě stovky kol.

 

 

Pro mě bylo velmi důležité, že jsem mohl absolvovat testovací jízdy tady v Misanu, protože úroveň v DTM je extrémně vysoká a za volantem musí jezdec zvládat velmi mnoho věcí. S pomocí týmu a Mattiase Ekströma jsem ujel mnoho kol, abych se maximálně přiblížil nejlepším jezdcům,“ řekl Dovizioso.

K samotnému testování tovární jezdec Ducati uvedl: „Největším problémem pro mě bylo dosáhnout limitu v rychlých zatáčkách, zejména v prvních šesti nebo sedmi kolech. Vůbec jsem pro to neměl cit. Závodní vozy DTM vytvářejí tak velký přítlak, že teoreticky by asi bylo možné jet ještě mnohem rychleji. Je to naprosto odlišné od motocyklu MotoGP. Věděl jsem, že jezdci DTM projíždějí některými zatáčkami na plný plyn. Když jsem těmito úseky projížděl s vozem RS 5 DTM, myslel jsem si, že je to nemožné. Ale pak mi Mattias hodně pomohl."

Co se týče finálního výsledku, nemá Dovizioso žádná očekávání.

"Obecně se ví, že konkurence v DTM je extrémně náročná. Sledoval jsem hodně závodů a startovní pole je velmi vyrovnané. Budu se snažit držet s nimi krok, ale to je asi tak všechno, na co mohu pomýšlet. V mnoha situacích jsou nezbytné zkušenosti, které nemám. Z toho důvodu si nedávám nerealistické cíle. Prostě si to chci pořádně užít!

 

Komentáře ke článku