Novinky

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

  • 22.11.2023 Good Mick Schumacher bude závodit ve WEC za Alpine.

Facebook Instagram

Zaujme Abtovo místo Rast?

Zaujme Abtovo místo Rast?

V červenci bude pro Audi testovat

Audi se momentálně musí ve formuli E shánět po novém jezdci. Jeho dosavadní pilot Daniel Abt byl totiž vyhozen poté, co se dopustil podvodu v pátém mistrovském podniku virtuálního seriálu elektrické série. V něm nechal místo sebe závodit e-sportovce Lorenze Hörzinga.

Jako o hlavním kandidátovi na pozici nového týmového kolegy Lucase di Grassiho se nyní začíná hovořit o Reném Rastovi. Ten dokonce dostane od stáje příležitost otestovat její vůz. Stane se tak v červenci na okruhu Lausitzring.

Pro značku z Ingolstadtu není Rast žádnou neznámou tváří. Její barvy totiž hájí v německém šampionátu cestovních vozů DTM a nutno dodat, že rozhodně ne neúspěšně. V sezonách 2017 a 2019 si dojel pro dva mistrovské tituly. Od roku 2021 jej ale na této scéně s největší pravděpodobností již vídat nebudeme. Audi se totiž na konci ročníku 2020 se sérií rozloučí.

„V tuto chvíli je mým jediným plánem testovat začátkem července na Lausitzringu,“ uvedl Rast pro Motorsport. „Dokud není známa oficiální podoba kalendáře formule E, nemůžeme plánovat, jestli v ní budu závodit. Pokud by spolu kalendáře DTM a formule E kolidovaly, nemohl bych zde působit, protože nyní pro mě DTM představuje prioritu. Vše bude záležet na kalendáři.

O závodění ve formuli E bych ale zájem rozhodně měl. Je to jeden z nejlepších šampionátů, který zde máme, a jestliže Audi opustí DTM, půjde pro mě v podstatě o jediný možný tovární program, ve kterém bych mohl působit,“ dodal.

Rast by ve formuli E nebyl nováčkem. Připomeňme, že si zde zazávodil už během sezony 2015/2016 v Berlíně, kdy nastoupil v barvách dnes již neexistujícího týmu Aguri. Jeho formulová minulost je ale o něco delší. V letech 2003 a 2004 totiž nastupoval rovněž v juniorském šampionátu formule BMW ADAC.

Závod formule E René Rast absolvoval již v roce 2016 v Berlíně. Cíl ale tehdy nespatřil. Foto: ABB Formula E

 

Zdroj: FORMULE.cz