Schumacher ve sprintu postoupil o čtrnáct míst

Red Bull Ring – 2. závod

Závod měl velmi zajímavý průběh, v němž se neustále měnilo pořadí. Vítězství nakonec letos poprvé vybojoval Brazilec Sette Câmara. Jeho největší soupeř Delétraz deset kol před koncem havaroval. Třetí dojel De Vries a upevnil si tím vedení v seriálu.

Na startovním roštu tentokrát zůstala viset Calderónová a odtlačili ji do boxové uličky. King po startu udržel vedoucí pozici, Delétraz vystrčoil Žoua mimo trať a také Macušita se po ostrém souboji ocitl v kačírku. De Vries se posunul na třetí pozici před Sette Câmaru a Žoua, brzy předjel i Delétraze.

Aktivování DRS katapultovalo na vedoucí pozici De Vriese, který hned zajel dvě nejrychlejší kola za sebou. V 5. kole se však De Vries kvůli technickým problémům propadl až na 6. místo. Tím odstartoval bitvu o vedení. Po ní se za sebou seřadili Delétraz, King, Sette Câmara, Žou a Ghiotto. King se postupně propadal. V 7. kole se ujal vedení Sette Câmara a byl už čtvrtým jezdcem v čele závodu.

Po 10 kolech bylo pořadí Sette Câmara, Delétraz, Žou, Ghiotto, De Vries, King, Aitken, Hubert, Schumacher, Latifi, Correa, Mazepin, Macušita, Gelael, O´Ward, Tveter, Ilott, Maini, Calderónová. Velkou chybu udělal Aitken, který zezadu narazil do Huberta, poškodil si přední křídlo, nedobrzdil do zatáčky a vyjel daleko do ochranné zóny. Musel pro pomoc k mechanikům a klesl na poslední místo.

Start sprintu F2 na Red Bull Ringu

Problémy však měl i Hubert a vzápětí podlehl útoku Schumachera. Několik jezdců si stěžovalo na stav svých pneumatik. Například King, který se kvůli tomu neubránil Schumacherovi. Za nimi Latifi a Correa předjeli Huberta. A v popředí Ghiotto po dlouhém souboji zdolal týmového kolegu Žoua.

Deset kol před koncem kroužila v popředí pětice Sette Câmara, Delétraz, Ghiotto, Žou a De Vries. Potom byla mezera šesti vteřin, kterou se snažili stáhnout Schumacher, King, Latifi, Correa, Hubert a Macušita. Za ním byla dvouvteřinová pauza a následoval vláček Gelael, O´Ward, Mazepin, Tveter, Ilott, Maini, Calderónová a Aitken.

Pneumatiky sice byly ve špatném stavu, ale Delétraz si stále brousil zuby na vítězství. Ovšem v 1. zatáčce 20. kola mu selhaly brzdy, auto šlo do smyku a tvrdě narazilo bokem do bariéry. Na trať vyjel safety car. Švýcar naštěstí vystoupil a odešel po svých, jeho auto však na tom bylo hůř.

Pro soupeře bylo zpomalení závodu vítané, protože jim stav pneumatik už dělal velké starosti. Hubert navíc škrtal o asfalt předním křídlem. Rozdíly se smazaly a před závodníky byl rozhodující finiš na šest kol. A hned se množily souboje. Macušita předjel Correu, De Vries útočil na Žoua. Za pozornost stál postup Schumachera, který se z 18. místa na startu dostal už na 5. pozici!

De Vries a Schumacher předjeli Žoua, Macušita zdolal Latifiho i Kinga. Stejně jako v sobotu byl v závěru závodu velmi rychlý a proklouzl i před Číňana. Schumacher se přilepil na De Vriese a toužil po stupni vítězů. V posledním kole předvedli krásný souboj, Schumacher se několikrát pokusil o útok, ale Nizozemec se zkušeně ubránil. Navíc mu na kontě zůstalo nejrychlejší kolo, které zajel už ve 3. kole.

Brazilec Sette Câmara vybojoval první letošní triumf. Na pódium ho doprovodili Ghiotto a De Vries. Skvělý Schumacher si polepšil o 14 míst! Díky skvělému finiši se posunul vpřed Macušita, až za ním skončil Latifi. Číňan Žou bral nakonec alespoň jeden bod.

Průběžné pořadí (12/24): 1. De Vries 150, 2. Latifi 115, 3. Sette Câmara 107, 4. Ghiotto 97, 5. Aitken 86, 6. Žou 85, 7. Hubert 77, 8. Macušita 61, 9. Delétraz 42, 10. King 40, 11. Correa 36, 12. Boccolacci 30, 13. Schumacher 22, 14. Markelov 16, 15. Ilott 15, 16. Gelael 11, 17. Mazepin 6, 18. Boschung 3, 19. Alesi 1.

1. Sérgio Sette Câmara DAMS Mecachrome 38:45,691 28 15
2. Luca Ghiotto UNI Virtuosi Mecachrome 38:46,254 28 12
3. Nyck de Vries ART Grand Prix Mecachrome 38:51,227 28 12
4. Mick Schumacher Prema Theodore Mecachrome 38:51,472 28 8
5. Nobuharu Macušita Carlin Mecachrome 38:51,960 28 6
6. Nicholas Latifi DAMS Mecachrome 38:58,921 28 4
7. Jordan King MP Motorsport Mecachrome 38:59,786 28 2
8. Guanju Žou UNI Virtuosi Mecachrome 39:00,777 28 1