Novinky

  • 12.11.2019 Neutral Toro Rosso nemění sestavu pro příští rok: Pierre Gasly a Daniil Kvjat

  • 12.11.2019 Neutral Alexander Albon byl potvrzen jako jezdec Red Bull Racingu pro rok 2020

  • 08.11.2019 Good V areálu PVA Expo Praha v Letňanech dnes začíná výstava závodní techniky Racing Expo

Facebook Instagram

Ricciardo přišel pouze o neoblíbeného poníka

Ricciardo přišel pouze o neoblíbeného poníka

Navzdory poruše pohonné jednotky nebude potrestán

Daniel Ricciardo nás nechává nahlédnout do toho, jak jezdci vnímají své pohonné jednotky. Zároveň fanouškům vysvětluje, proč nepřijde o pozice na startu, ačkoli se mu v pátek pokazila pohonná jednotka a už ji nebude možné opravit. Byla už stará a Ricciardo se svými mechaniky ji přezdívali poník. Asi proto, že vytrvale dělala špinavou práci za druhé, ačkoli nebyla nejsilnější a nezávodila.

"Myslím, že s tím motorem je už amen," řekl veselý Australan a rovnou se pokřižoval. "Možná jí vystrojíme malý obřad. Říkali jsme jí Poník, takže ho v podstatě budeme pohřbívat.

Byl to motor původní specifikace a rozhodně jsem ho již nemínil použít jinde než v trénincích. Bylo by fajn, kdyby vydržel ještě pár pátků, ale už to tak vypadá, že musíme poníkovi říci adios a rozloučit se. Byla to A-specifikace, takže rozhodně ne moje oblíbená.

S poníkem jsem získal první body v Šanghaji, alespoň myslím. Takže na Čínu mám dobré vzpomínky, i na tamní jídlo, ale na poníka se asi beztak velmi rychle zapomene."

Když výrobce nasadí novou, lepší verzi motoru, staré kusy se ještě mohou použít na pomalejších okruzích, ale často dostanou status pátečního agregátu. Což znamená hodně trénování, ale žádnou velkou zábavu, jelikož v sobotu je nahrazují mladší a výkonnější sourozenci, které ale později může potkat stejný osud.

Komentáře ke článku