Novinky

  • 22.09.2019 Good Kvalifikaci na závod IndyCar v Laguně Seca vyhrál Colton Herta (Harding Steinbrenner)

  • 21.09.2019 Good Pole position pro VC Singapuru si vyjel Charles Leclerc (Ferrari)

  • 21.09.2019 Good Vítězem závěrečného tréninku na VC Singapuru se stal Charles Leclerc (Ferrari)

Facebook Instagram

Russell má potenciál na mistra světa

Russell má potenciál na mistra světa

Williamsová ho chce udržet za každou cenu

Do duše Georgeovi Russellovi nevidíme, ale asi se v ní sváří několik pocitů. Sice ho nejspíše těší, že se dostal do F1 a že stabilně poráží svého kolegu, nadmíru zkušeného Roberta Kubicu. Na druhou stranu musí překousnout, že kluci, které ve F2 porazil, tedy Lando Norris a Alexander Albon, sedí v mnohem lepších autech.

Náladu se mu pokusila pozvednout jeho šéfová. „Pro mě osobně má George potenciál stát se mistrem světa. Nechci ho za žádnou cenu ztratit. Udělám všechno, co bude v mých silách, abych ho udržela ve Williamsu,“ prohlásila Claire Williamsová.

Letos běžný obrázek - Russell jede před Kubicou

Ponechme teď stranou otázku, zda je totéž i Russellovým cílem. Realita je nicméně taková, že status juniora Mercedesu mu je momentálně k ničemu. Do cesty do vytouženého kokpitu ve stříbrném autě se mu postavily dvě mohutné překážky jménem Valtteri Bottas a Esteban Ocon. V takovém případě je tříletý kontrakt s Williamsem oním příslovečným vrabcem v hrsti.

Zatím nás nikdo neoslovil s tím, že by měl o Georgea zájem,“ uvedla Williamsová. „Mým cílem je, aby jednoho dne dostal k dispozici vůz, s nímž by pronikl do středu pole a výhledově i na stupně vítězů. Jasně, chvíli to potrvá. Ale George je pevnou součástí našich plánů do budoucnosti.

Je to pro něj to nejlepší místo, kde se může něco naučit,“ konstatoval Toto Wolff, jenž bdí nad kariérou jednadvacetiletého mladíka. „Koneckonců, určitě dokáže týmu v lecčems pomoci.

Komentáře ke článku