Novinky

  • 28.05.2020 Neutral Znovu se šíří zprávy o odchodu Tota Wolffa z funkce šéfa týmu Mercedes ve F1

  • 28.05.2020 Bad VC Nizozemska F1 byla pro letošní rok definitivně zrušena

  • 28.05.2020 Neutral Světová rada motorsportu FIA schválila nová pravidla pro MS F1

Facebook Instagram

Gasly při návratu porazil Kvjata

Gasly při návratu porazil Kvjata

Oba ale skončili již v první části kvalifikace

Stáj Toro Rosso zažívá během Velké ceny Belgie návrat ztraceného syna. Po nevydařené první polovině sezony v barvách Red Bullu byl totiž poslán zpět do juniorky Pierre Gasly. Francouz nahradil Alexandera Albona, který se naopak dočkal povýšení do áčka.

Hned během své první kvalifikace se Gaslymu podařilo porazit týmového kolegu Daniila Kvjata, kterého kdysi stihl podobný osud. Pro oba však účinkování v kvalifikaci skončilo již po první části, neboť rodák z Rouenu zajel 16. čas a Rus obsadil 18. příčku. 

Gasly ztroskotal už v úvodní části kvalifikace

S novým vozem a starším motorem je to po celý víkend docela náročné. V autě se ale cítím kolo od kola lépe. Samozřejmě bych se rád dostal do druhé části, ale uvidíme, čeho budeme schopní za týden s novou pohonnou jednotkou. Nemyslím si, že se nám podařilo z vozu dostat maximum. Ovšem vzhledem k tomu, že máme v porovnání s Danym (Kvjatem) k dispozici starší motor, myslím si, že, že jsme odvedli slušnou práci,“ uvedl šestý muž průběžného pořadí.

Bývalý šampion GP2 nicméně bude na startovním roštu nakonec stát o dvě místa výše. Posune se kvůli penalizacím Lanceho Strolla a svého nástupce Albona za použití nových pohonných jednotek.

Komentáře ke článku