Novinky

  • 16.11.2019 Good Pole position pro VC Brazílie si vyjel Max Verstappen (Red Bull)

  • 16.11.2019 Good Vítězem 3. tréninku na VC Brazílie se stal Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 15.11.2019 Good Nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Brazílie byl Sebastian Vettel (Ferrari)

Facebook Instagram

Leclerc se konečně dočkal

Leclerc se konečně dočkal

Vítězství věnoval zesnulému Hubertovi

Zisku svého prvního vítězství ve formuli 1 byl Charles Leclerc blízko již ve druhém závodě sezony v Bahrajnu a poté na rakouském Red Bull Ringu. Své snažení však do úspěšného konce ani jednou nedotáhl, když v prvním případě byla proti technika a ve druhém zase Max Verstappen.

V Belgii již ale do sebe vše zapadlo a Monačan konečně mohl vystoupit na nejvyšší stupeň. Jeho radost z vítězství ovšem byla utlumena včerejšími tragickými událostmi v závodě F2, v němž při havárii přišel o život Leclerkův kamarád Anthoine Hubert. Právě jemu svůj první triumf ve F1 věnoval.

Splnil jsem si sen, který jsem měl už od dětství. Po včerejších událostech se ale jednalo o náročný víkend. Ztratili jsme totiž kamaráda a toto vítězství bych mu rád věnoval. S Anthoinem jsem vyrůstal a také jsme spolu závodili. Svůj premiérový triumf si tedy nemohu užívat,“ uvedl historicky první vítěz VC F1 z Monackého knížectví.

Byl to obtížný závod. Na konci jsme se trápili s pneumatikami. Bylo to ale lepší než v Budapešti. Zacházel jsem s nimi obezřetněji. Vzhledem k zisku pole position i vítězství jsme o tomto víkendu předvedli dobrý výkon. V závěru to ovšem nebylo vůbec lehké, neboť mě Lewis rychle doháněl.

Zatímco Leclerc dokázal svůj kvalifikační výkon v závodě zopakovat, o jeho zkušenějším parťákovi Sebastianu Vettelovi se totéž říci nedá.

 

Charles Leclerc získal vítězství, ale přišel o kamaráda

 

Němec se zpočátku držel na druhé příčce a po zastávkách v boxech se posunul i před svého kolegu. Týmová režie ale později odsunula čtyřnásobného šampiona zpět za Leclerka a navíc narůstaly také jeho potíže s pneumatikami, kterých ochotně využili oba závodníci Mercedesu.

Vettel se nakonec rozhodl absolvovat ještě jednu zastávku a cílem projel jako čtvrtý. Není tedy divu, že spokojeností zrovna neoplýval.

Za tým šťastný jsem. Za sebe ale nikoliv. Neměl jsem tempo na to, abych udržel pneumatiky na vrcholu, ačkoli s tím normálně problém nemívám. Byl to těžký závod. Od začátku bylo jasné, že o vítězství bojovat nebudeme, tudíž jsem musel pracovat pro tým. Trápil jsem se v zatáčkách, což Hamiltonovi umožnilo se na mě dotáhnout a já jej nemohl za sebou udržet dlouho. Snažil jsem se ho zdržet, aby si Charles mohl vytvořit náskok. Nakonec mě ale předjel,“ zhodnotil Vettel závod.

Maranellskou stáj nyní čeká domácí klání v Monze. Na vítězství rudých vozů v „chrámu rychlosti“ čekají tifosi již dlouhých devět let. Posledním, kdo s Ferrari dokázal na domácí půdě triumfovat, byl roku 2010 Fernando Alonso.

Komentáře ke článku