Novinky

  • 27.05.2020 Neutral Ruský miliardář Dmitrij Mazepin se údajně zajímá o koupi továrního týmu Renault ve F1

  • 27.05.2020 Good Ve Velké Británii se od 4. července opět mohou konat motorsportovní akce

  • 27.05.2020 Neutral Světová rada motoristického sportu dnes schvaluje nová pravidla pro MS F1

Facebook Instagram

Rahalova stáj uplatnila opci na Takumu Satóa

Rahalova stáj uplatnila opci na Takumu Satóa

Bude to jeho čtvrtá sezona s týmem

Stáj Rahal Letterman Lanigan Racing v sobotu oznámila, že uplatnila opci na služby japonského veterána Takumy Satóa. Ačkoliv v lednu oslaví 43. narozeniny, na rychlosti nic neztrácí a prožívá nejlepší sezonu v Americe. Na kontě má dvě vítězství a v pořadí šampionátu mu patří šesté místo.

K týmu se Sató připojil před loňskou sezonou. Zpátky ke stáji, za níž startoval už v roce 2012, se vrátil po dalším úspěšném ročníku okořeněném vítězstvím v Indy500. Tým Andretti Autosport, za který Sató jezdil, ale uvažoval o přestupu k Chevroletu. Sató coby miláček Hondy tak nemohl čekat, jak se jednání vyvinou, a přešel k jinému týmu, který využívá motory od japonské společnosti.

„Jsme velmi potěšeni výsledky a konkurenceschopností, jaké Takuma letos ukázal. Jeho dvě vítězství a dvě pole position neukazují naplno, jak konkurenceschopný letos byl, ani to, že v mnoha dalších závodech bojoval o prvenství. Je klíčovou součástí našeho týmu, což věříme, že ukázal. Toto rozhodnutí přináší kontinuitu a umožní nám na ní postavit program v roce 2020,“ řekl Bobby Rahal.

„Jsem velmi šťastný, že budeme i po této sezoně pokračovat na naší cestě. Každý člen týmu je velmi věrný a poskytuje mi neuvěřitelnou podporu. Opravdu se tu cítím jako doma a jsem na tým hrdý. Měli jsme letos další skvělou sezonu, a i když jsme si prošli i těžkými chvílemi, náš vztah to jen posílilo. Nemohu poděkovat dostatečně Bobbymu, Mikeovi a Davidovi a celému týmu. Věřím, že ukončíme dobře sezonu a těším se i na příští ročník,“ doplnil Sató.

Účastník 90 velkých cen formule 1 má na kontě v IndyCar 168 startů. Závodil za týmy KV Racing, Rahal Letterman Lanigan, A. J. Foyt Enterprises a Andretti Autosport. Pětkrát se radoval z vítězství, k tomu přidal dalších sedm umístění na stupních vítězů a osm pole position.

Komentáře ke článku