Novinky

  • 09.07.2020 Neutral Závod v Mugellu 13. září se má jet jako VC Toskánska F1

  • 09.07.2020 Neutral Honda oznámila, že v obou vozech Red Bullu není potřeba měnit motor

  • 08.07.2020 Neutral Fernando Alonso byl potvrzen jako závodní jezdec Renaultu ve F1 pro rok 2021

Facebook Instagram

Mercedes je na rovinkách krutě bit

Mercedes je na rovinkách krutě bit

Podle Hamiltona se Ferrati dostalo na jinou úroveň

Mercedes se pomalu smiřuje s tím, že i v Soči bude zřejmě tahat za kratší konec. „Proti tomu, že Ferrari na rovince na nás získává sedm až osm desetin, můžeme udělat jen málo,“ povzdechl si po dnešní kvalifikaci šéf týmu Toto Wolff. „Rozdíl v absolutní rychlosti je propastný. Zřejmě našli optimální řešení. Z tohoto pohledu jsem s naším výsledkem nakonec ještě spokojen.

Hořekoval i Lewis Hamilton. Pro něj bylo tempo rudých vozů přímo vražedné: „Dostali se na úplně jinou úroveň. Vy jste vždycky psali o našem párty módu, ale oni teď mají jet mód! Ani jsem nepočítal s tím, že se dostanu do první řady.“ 

Sám voják v poli - Hamilton bude zítra v úvodu vzdorovat dvojitému tlaku jezdců Ferrari

Přesto ještě věčný kverulant nesložil zbraně. „Na středních gumách to nebude jednoduchý začátek, ale pokusím se vytěžit maximum z větrného pytle za Charlesem. Pokud ovšem takovou šanci dostanu, protože ferrari většinou startuje moc dobře,“ zadoufal.

Valtteriho Bottase potkala ještě jiná nepříjemnost. „Ve třinácté zatáčce mně prakticky pokaždé utíkala záď vozu. Někdy více, jindy méně,“ postěžoval si. „S tímto problémem jsme se nebyli schopni vypořádat. Zadní pneumatiky se při tom přehrávaly a třetí sektor tak byl na odpis. Dosud nevíme, co bylo příčinou.

Komentáře ke článku