Novinky

  • 10.08.2022 Bad Piastriho nejspíše čeká soud s týmem Alpine.

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

Facebook Instagram

Hamilton odepsal trénink kvůli pneumatikám

Hamilton odepsal trénink kvůli pneumatikám

Bottas pobavil rallyovou vložkou

Pro Mercedes byl páteční program Velké ceny Ruska procházkou růžovým sadem. S jedinou výjimkou. V úvodním tréninku obsadil Lewis Hamilton šokující devatenácté místo se ztrátou 2,8 sekundy na kolegu Valtteriho Bottase. Záhy se ukázalo, že v žádném případě nejde o náznak nějakých hlubších problémů. Přesto všechny zajímalo vysvětlení.

Vůbec mně to nešlo,“ přiznal úřadující šampion. „Když jsem obul měkké pneumatiky, hned v první zatáčce jsem se dostal do smyku a odepsal jsem je. Tvrdé gumy mně potom kompletně odešly. Tím byl celý trénink v pytli.

Odpoledne se v kokpitu cítil mnohem lépe: „Především jsem chytil správný rytmus. Třetí sektor jsem už zvládal stoprocentně, v prvním a druhém mám pořád nějaké rezervy. Určitě ještě zapracujeme na nastavení vozu.“ 

Soči je Bottasova oblíbená trať. V pátek to znovu dokázal. Foto: Mercedes

Přesně opačně zhodnotil jednotlivé partie okruhu Bottas: „Zejména první sektor mně opravdu sedl. Ve třetím se ale auto chovalo trochu nervózně.“ Jako důkaz může posloužit situace, kdy se s poslední zatáčkou vyrovnal v poněkud rozevlátém stylu. „To bylo spíše jak při rallye než ve formuli 1.“ konstatoval s úsměvem. „Určitě nejsem přesvědčen o tom, že se jednalo o nejrychlejší variantu.

Šéf týmu Toto Wolff připomněl známou skutečnost, že v Soči, kde se nezávodí permanentně, bývá na začátku víkendu asfalt hodně „zelený“. „Docela to připomínalo zrcadlo. Ale zejména Valtteri se s tím vypořádal mistrovsky,“ pochválil svého svěřence.

Zdroj: Mercedes, úvodní foto: Mercedes