Novinky

  • 02.12.2020 Neutral FIA umožní Fernandu Alonsovi účast v testu mladých jezdců

  • 02.12.2020 Good Romain Grosjean byl propuštěn z nemocničního ošetřování

  • 02.12.2020 Neutral Mick Schumacher byl potvrzen jako jezdec týmu Haas pro sezonu 2021

Facebook Instagram

Bottas vrazil do včely a málem boural

Bottas vrazil do včely a málem boural

Trpělivost tentokrát přinesla vítězství

Jestli dumáte, proč Valtteri Bottas nedotáhl nadějný postartovní manévr na Lewise Hamiltona v dnešní VC Ruska ke zdárnému konci, máme pro vás překvapivé vysvětlení.

Už jsem se nacházel lehce před ním, když něco prudce narazilo do hledí mé přilby. Musela to být velká včela nebo cosi takového. Na chviličku jsem přestal vidět a minul jsem brzdný bod, takže jsem se v zatáčce dostal moc ven,“ vylíčil nezvyklou kolizi, která ale mohla dopadnout mnohem hůře.

Bottas nezpanikařil, protože věděl, že okamžitě není třeba jít na stoprocentní risk. „Udržoval jsem kontakt, jelikož mně bylo jasné, že na středních pneumatikách jsem se ocitl ve výhodě. Lewis potřeboval zastavit dříve,“ vysvětlil. 

Tradiční děkovačka přizpůsobená době koronavirové. Foto: Mercedes

Následovala Hamiltonova penalizace a zbytek už představoval jen rutinní záležitost. Nejbližší pronásledovatel Max Verstappen postrádal potřebnou rychlost. „Tempo jsem měl velice dobré i na tvrdých gumách. Mohl jsem je šetřit, protože jsem kontroloval průběh závodu. Jen jsem měl trochu obavu, aby nepřišly červené praporky nebo safety car,“ podotkl. Nic takového ale nenastalo.

Pořád jsem si říkal, že každá smolná série jednou skončí, a ta moje právě dnes. Mám dojem, že jsem si vítězství opravdu zasloužil,“ uzavřel Bottas svoji zpověď.

Zdroj: Mercedes, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku