Novinky

  • 04.07.2020 Good Také třetí trénink na VC Rakouska se stal kořistí Lewise Hamiltona (Mercedes)

  • 04.07.2020 Neutral Lewis Hamilton popřel, že žádá od Mercedesu zvýšení svého ročního platu

  • 04.07.2020 Good Oscar Piastri (Prema) vyhrál úvodní závod F3 na Red Bull Ringu

Facebook Instagram

Petrobras rozváže smlouvu s McLarenem

Petrobras rozváže smlouvu s McLarenem

Z velkolepých plánů nic nebude

Na začátku roku 2018 Zak Brown s hrdostí oznamuje začátek nového technického partnerství. McLaren bude mít opět vlastního partnera pro palivo a maziva. Petrobras má v Brazílii úžasné vývojové centrum a kromě technologického partnerství bude i významným sponzorem. Smlouva byla uzavřena na pět let a 782 milionů brazilských realů, což je v dnešním přepočtu přibližně 190 milionů amerických dolarů a 4.3 miliardy českých korun.

Nyní se však blíží konec roku 2019, McLaren stále používá palivo a maziva od partnerů Renaultu, Brazílie má nového prezidenta a stovky milionů realů zřejmě zůstanou v zemi.

"V roce 2018 Petrobras podepsal pětiletou reklamní smlouvu s McLarenem v hodnotě 782 milionů. Momentálně společnost, na pokyn mé vlády, hledá způsob, jak tento kontrakt ukončit," napsal prezident Jair Bolsonaro ještě v květnu tohoto roku.

Pár měsíců se jednalo za zavřenými dveřmi a přestože McLaren oficiálně nepotvrdil blížící se změnu, brazilské ministerstvo financí už ano.

"Neobhajitelná sponzorská smlouva Petrobrasu s týmem McLaren F1 v hodnotě 163 milionů liber byla ukončena," píše se v dokumentu ministerstva.

Na ukončení spolupráce by mohl doplatit i závodník Sérgio Sette Câmara, jenž byl do juniorského programu McLarenu přijat před necelým rokem. Má se za to, že ne náhodou si tým do svého programu vybral Brazilce.

Komentáře ke článku