Novinky

  • 28.02.2020 Good Na závěr testů F1 v Barceloně zajel nejlepší čas Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 28.02.2020 Good Američan Mario Andretti, mistr světa z roku 1978, slaví 80. narozeniny

  • 28.02.2020 Good Poslední den testů F1 v Barceloně zahájil nejlépe Daniel Ricciardo (Renault)

Facebook Instagram

Podle Leclerka Vettel chápe svou chybu

Podle Leclerka Vettel chápe svou chybu

On sám však také není bez viny

Sebastian Vettel na dnešní tiskovce v Abú Zabí chyběl, takže ke kolizi vozů Ferrari v Brazílii se vyjádřil pouze Charles Leclerc. Jako první zmínil tvrdohlavost týmového kolegy, ale přiznává i vlastní vinu.

"Se Sebem jsme si popovídali, abychom pochopili úhel pohledu toho druhého," řekl mladý Monačan. "Myslím si, že se Seb neměl tlačit doleva a že to chápe. Já jsem asi také mohl zareagovat lépe a vyhnout se mu. Oba neseme část viny. Nejdůležitější ale je, že jsme si to se Sebem vyříkali a jdeme dál."

Scuderia Ferrari prozatím nepřistoupila k zákazu soubojů na trati a ono by to před posledním závodem sezony ani moc nemělo smysl.

"Jako já, tak i Seb jsme velmi soutěživí. Oba chceme vyhrávat, ale musíme najít nějaký kompromis, protože závodíme za jeden tým. Musíme být vůči sobě méně agresivní, nechávat si o něco více místa, aby se to už nikdy neopakovalo. V minulém závodě jsme viděli rozsah následků, ačkoli samotný kontakt byl velmi, velmi malý. Měli jsme smůlu, ale i tak se chceme ujistit, že příště se tomu vyhneme."

Komentáře ke článku