Novinky

  • 06.08.2020 Good Antonio Felix da Costa (Techeetah) vyhrál i druhý závod formule E v Berlíně

  • 06.08.2020 Neutral Mercedes oznámil, že Valtteri Bottas bude jeho jezdcem ve F1 i v sezoně 2021

  • 05.08.2020 Good Felix da Costa (Techeetah) vyhrál první ze šesti závodů formule E v Berlíně

Facebook Instagram

Leclerc dostal smlouvu až do roku 2024

Leclerc dostal smlouvu až do roku 2024

Ferrari si ho pojistilo na příštích pět sezon

K bezprecedentnímu kroku přistoupila Scuderia Ferrari. Smlouvu se svým jezdcem Charlesem Leclerkem prodloužila až do roku 2024. Monačan měl přitom už předtím jistotu setrvání v Maranellu do sezony 2022, nyní tedy přibyly další dva roky.

Velmi mě těší, že zůstávám ve Ferrari. V minulém ročníku šampionátu se stal můj sen realitou. Jezdím za nejslavnější tým ve formuli 1. Jsem napjatý, co přinese příští období, a nemohu se dočkat úvodního závodního víkendu,“ prohlásil.

V sezoně 2019 vyhrál Charles Leclerc dvě velké ceny

Leclerc byl od roku 2016 členem jezdecké akademie Ferrari, pro niž vybojoval tituly v GP3 a formuli 2. Ve formuli 1 debutoval loni v kádru Alfy Romeo, ze kterého zamířil do Ferrari.

Letos dvaadvacetiletý závodník vyhrál v Belgii svoji premiérovou velkou cenu a za týden si totéž zopakoval na Monze. Navíc dosáhl sedmi postavení v čele startu, vůbec nejvíce ze všech účastníků.

S každým závodem v této sezoně bylo naše přání prodloužit kontrakt s Charlesem zřetelnější,“ uvedl šéf Scuderie Mattia Binotto. „Nyní jsme tedy dosáhli toho, že s námi zůstane příštích pět let. Naše budoucnost bude společná a jsme přesvědčeni, že napíšeme další památné stránky historie Ferrari.

Komentáře ke článku