Novinky

  • 28.02.2020 Good Na závěr testů F1 v Barceloně zajel nejlepší čas Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 28.02.2020 Good Američan Mario Andretti, mistr světa z roku 1978, slaví 80. narozeniny

  • 28.02.2020 Good Poslední den testů F1 v Barceloně zahájil nejlépe Daniel Ricciardo (Renault)

Facebook Instagram

Leclerc dostal smlouvu až do roku 2024

Leclerc dostal smlouvu až do roku 2024

Ferrari si ho pojistilo na příštích pět sezon

K bezprecedentnímu kroku přistoupila Scuderia Ferrari. Smlouvu se svým jezdcem Charlesem Leclerkem prodloužila až do roku 2024. Monačan měl přitom už předtím jistotu setrvání v Maranellu do sezony 2022, nyní tedy přibyly další dva roky.

Velmi mě těší, že zůstávám ve Ferrari. V minulém ročníku šampionátu se stal můj sen realitou. Jezdím za nejslavnější tým ve formuli 1. Jsem napjatý, co přinese příští období, a nemohu se dočkat úvodního závodního víkendu,“ prohlásil.

V sezoně 2019 vyhrál Charles Leclerc dvě velké ceny

Leclerc byl od roku 2016 členem jezdecké akademie Ferrari, pro niž vybojoval tituly v GP3 a formuli 2. Ve formuli 1 debutoval loni v kádru Alfy Romeo, ze kterého zamířil do Ferrari.

Letos dvaadvacetiletý závodník vyhrál v Belgii svoji premiérovou velkou cenu a za týden si totéž zopakoval na Monze. Navíc dosáhl sedmi postavení v čele startu, vůbec nejvíce ze všech účastníků.

S každým závodem v této sezoně bylo naše přání prodloužit kontrakt s Charlesem zřetelnější,“ uvedl šéf Scuderie Mattia Binotto. „Nyní jsme tedy dosáhli toho, že s námi zůstane příštích pět let. Naše budoucnost bude společná a jsme přesvědčeni, že napíšeme další památné stránky historie Ferrari.

Komentáře ke článku