Novinky

  • 26.05.2020 Bad Tým F1 McLaren bude nucen propustit přibližně 70 svých zaměstnanců

  • 26.05.2020 Neutral Od roku 2021 bude ve F1 jednotný dodavatel ohřívacích deček pro pneumatiky

  • 25.05.2020 Good George Russell (Williams) vyhrál virtuální Velkou cenu Monaka

Facebook Instagram

Russell je s monopostem spokojen

Russell je s monopostem spokojen

Z nového williamsu měl hned dobrý pocit

Dnes je první den testů a jezdci se dělí o vstupní dojmy. Pozornost si zaslouží slova chvály od Georgea Russella. Zdá se, že s vozem je hodně spokojený, hlavně s pokrokem dosaženým oproti minulému roku. Připomeňme, že loni Williams první den testů vůbec nestihl a ještě i po zahájení sezony jej trápil nedostatek náhradních dílů.

"Rozhodně musím říci, že tento vůz se řídí mnohem lépe," potěšil mladý Angličan fanoušky Williamsu, jakmile v Barceloně vystoupil z nového auta. "Od prvního kola jsem mohl bez problémů začít hledat limity. Loni jsem z prvních kol neměl vůbec dobrý pocit. Už to je změna k lepšímu.

Příjemnější vůz není vždy i rychlejší. Ve F1 jde o čas a vůbec nezáleží, jak se dostanete do cíle, pouze to musí být rychle. Takže máme jednu oblast, kterou se podařilo zlepšit. Nyní se musíme soustředit na navyšování přítlaku, abychom mohli soupeřit s ostatními."

Na otázku, zda je tedy vůz rychlejší než před rokem, Russell odpověděl žertem, že určitě ano, jelikož před rokem byly jeho části ještě zabalené v krabicích. Určitě je ale dobře, že dnes byl Williams na trati jako první.

"Měli jsme naplánováno intenzivní dopoledne, takže bylo důležité vykročit správnou nohou. A vzhledem k tomu, co se dělo loni, nám to prospělo i psychologicky. Pro lidi, kteří v továrně makali dnem i nocí, muselo být super vidět jejich vůz opouštět boxy jako první.

Po stránce kvality výroby jsme letos úplně jinde. Vše do sebe perfektně zapadlo, z pohledu designu to vypadá lépe, takže opravdu mohu říci, že to bylo hodně pozitivní dopoledne. Ale opakuji, počínaje Melbourne bude záležet pouze na rychlosti."

Russella potěšil solidní základ, rychlost první den také nebyla špatná

Komentáře ke článku