Novinky

  • 25.01.2021 Bad Šéf týmu Mercedes ve F1 Toto Wolff byl pozitivně testován na koronavirus

  • 24.01.2021 Neutral Šestnáctiletá Maya Weugová se stala první ženou, přijatou do juniorského programu Ferrari

  • 22.01.2021 Neutral První závod seriálu IndyCar v Barber Motorsports Parku byl posunut z 11. na 18. dubna

Facebook Instagram

Kalendář Super Formule patrně projde dalšími změnami

Kalendář Super Formule patrně projde dalšími změnami

Začít by se mělo v červnu, končit v prosinci

Super Formule sice během tohoto týdne ve Fudži absolvovala předsezonní testy, to ovšem neznamená, že by se japonskému šampionátu současná koronavirová pandemie vyhýbala. Už totiž došlo ke zrušení druhých předsezonních testů v Suzuce a také k odložení úvodních dvou závodních víkendů, které se měly uskutečnit na stejných dvou okruzích jako testování.

Nyní se navíc zdá, že v původním termínu se neodjede ani závod na okruhu Autopolis, který se má konat jako první v pořadí 17. května. Podle informací Motorsportu byla totiž týmům během prvního testovacího bloku představena upravená podoba kalendáře, ve které tento podnik figuruje s datem 16. srpna až na druhém místě. Roli dějiště úvodního závodu tím přebírá okruh Sportsland Sugo, kde se má jet 21. června.

Podnik v Autopolisu letošní sezonu patrně nakonec neotevře. Foto: Super Formula

Nová verze obsahuje rovněž náhradní řešení pro posunuté první dva závody. Odklad úvodního podniku v Suzuce by měli organizátoři vyřešit tak, že se během víkendu 13.-15. listopadu, kdy má šampionát do Suzuky zavítat podruhé, budou konat hned dvě jízdy.

Pokud jde o podnik ve Fudži, ten by se měl přesunout až na konec sezony a 13. prosince ročník 2020 uzavřít. Jestliže se tyto informace potvrdí, bude se končit během posledního měsíce roku poprvé od sezony 1987. Tehdy ještě série nesla název japonská F3000.

Nedá se ovšem vyloučit, že by mohlo dojít k dalším změnám. Data pro jednotlivá klání totiž byla naplánována tak, aby se předešlo termínovým kolizím s letními olympijskými hrami v Tokiu. Tento sportovní svátek byl ovšem přesunut na rok 2021 a šampionátu by tak nyní nic nemělo bránit využít pro pořádání závodů i období, během něhož se měla původně konat olympiáda, tedy od. 24. července do 9. srpna.

zdroj: FORMULE.cz

 

Komentáře ke článku