Novinky

  • 02.07.2020 Good Do závodu F3 na Red Bull Ringu nastoupí i český jezdec Roman Staněk

  • 02.07.2020 Good Bernie Ecclestone se stal v 89 letech znovu otcem

  • 01.07.2020 Neutral Daniel Abt dojezdí sezonu formule E za stáj NIO

Facebook Instagram

Cesta k dvojité Velké ceně Rakouska je volná

Cesta k dvojité Velké ceně Rakouska je volná

Zatarasit ji může už jen nečekaný návrat epidemie

To, co vypadalo ještě před pár dny jako pustá fantazie, získává konkrétní obrysy. Veřejnoprávní rozhlasová stanice Ö3 dnes dopoledne oznámila, že byly splněny veškeré předběžné podmínky a že je tudíž konání Velké ceny Rakouska nanejvýš pravděpodobné.

Helmut Marko, jehož vyjádření bylo k informaci připojeno, současně potvrdil, že půjde o dva závody 5. a 12. července. Vše je samozřejmě závislé na epidemiologické situaci v místě a v celé spolkové zemi Štýrsko. Pokud by se prudce zhoršila a dostavila se druhá vlna nemoci Covid-19, vystaví úřady celé akci okamžitě stopku. 

Tradiční leteckou show organizátoři tentokrát nejspíše oželí. Foto: Red Bull

Všichni zaměstnanci Red Bull Ringu i okolních ubytovacích zařízení nyní procházejí zevrubnými testy na koronavirus. Totéž čeká před cestou i zahraniční účastníky. Při příjezdu budou muset prokázat, že byli testováni s negativním výsledkem.

Celkový počet zúčastněných osob nemá převýšit dvě tisícovky. Nakonec se na okruh přece jen dostane i pár novinářů. Na zákazu vstupu diváků se ovšem nic nemění.

Jak bude sezona probíhat dále, známo není. Marko nicméně připustil, že stejný model, tedy dvě klání ve dvou víkendech po sobě, zvažuje také Silverstone.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku