Novinky

  • 16.06.2022 Good V Melbourne budou od příštího roku závodit F2 i F3.

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

Facebook Instagram

McLaren oznámil propuštění 1200 zaměstnanců

McLaren oznámil propuštění 1200 zaměstnanců

Zmenšit se má také jeho tým F1

McLaren Group oznámila hromadné propouštění napříč svými dceřinými společnostmi v automobilovém průmyslu, v odvětví aplikování nových technologií i v motorsportu. Hrubý odhad managementu je, že o práci přijde 1200 zaměstnanců společnosti. McLaren nyní zaměstnává přibližně 4000 lidí, z toho 800 v týmu McLaren Racing. Z těch má přijít o práci kolem 70, tedy přibližně každý jedenáctý.

Týmy F1 mají od příštího roku začít fungovat pod rozpočtovým stropem 145 milionů amerických dolarů (plus výjimky) a peníze z příjmů šampionátu se mají dělit spravedlivěji. To by mělo McLarenu hrát do karet, jenže to je teď pouze hudba budoucnosti. Aktuální situace je taková, že tento rok nezačal sezony ani F1, ani IndyCar, kam se McLaren také přihlásil. A bez závodění nepřicházejí prakticky žádné peníze od sponzorů, takže tým má hluboko do kapes.

"Udělali jsme všechno proto, abychom se takovému opatření dokázali vyhnout. Zavedli jsme dramatická šetřící opatření napříč všemi odvětvími. Teď už ale nemáme na vybranou, musíme zredukovat velikost naší pracovní síly. Naše společnost evidentně zažívá těžké časy, hlavně naši zaměstnanci, ale plánujeme se vrátit jako efektivní, zisková firma s jasným cílem opětovného růstu," uvedl Paul Walsh, výkonný předseda McLaren Group.

Walsh dále potvrdil, že ve F1 chce McLaren přesto mít od roku 2021 rozpočet na úrovni stanoveného stropu.

Ještě v zimě se McLaren těšil z expanze do IndyCar a dokonce cyklistiky a mluvil o zájmu o nová pravidla MS ve vytrvalostních závodech... Foto: McLaren

 

Existuje malá naděje, že si to McLaren s tak dramatickým propouštěním rozmyslí, pokud mu ustoupí britská vláda. Tu totiž neúspěšně žádal o finanční pomoc. Ztráta 1200 pracovních pozic u prestižní značky McLaren, u nejstaršího a nejúspěšnějšího britského týmu ve F1, a dalších míst u dodavatelů možná dokáže zaujmout její pozornost. Také můžeme spekulovat, zda McLaren v době nejhlubší krize a zmrazení vývoje současných vozů nepropustí z týmu F1 více lidí, než je nezbytně nutné. Později pak bude moci nabrat odborníky propuštěné z týmů Mercedes, Red Bull a Ferrari. Ty budou muset snižovat stavy, aby se vešly pod rozpočtový strop.

Zdroj: FORMULE.CZ