Novinky

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

  • 17.01.2021 Neutral Davide Brivio byl jmenován závodním ředitelem týmu Alpine ve F1

  • 15.01.2021 Good Celkovým vítězem 43. ročníku Rallye Dakar se stal Stéphane Peterhansel (Mini)

Facebook Instagram

Räikkönen smlouvy nečte

Räikkönen smlouvy nečte

Sauber ho měl pojištěného od roku 2017

Beat Zehnder se podělil o pár zajímavostí ohledně nečekaného přestupu Kimiho Räikkönena z Ferrari do Sauberu. Přestup byl oznámen krátce po tom, co se ho Ferrari v týdnu po Velké ceně Itálie 2018 rozhodlo vyměnit za Charlese Leclerka. Taková konstelace obvykle svědčí o tom, že rozchod jezdce s týmem byl dohodnut předem a jedna strana čekala, až i druhá bude mít co oznámit. V tomto případě tomu tak nebylo.

"Na tomto nápadu jsem pracoval déle. Už když v Silverstone 2017 skončil na třetím místě, mi nabídl, že mohu domů letět s ním jeho soukromým letadlem. Tam jsme poprvé mluvili o budoucnosti," řekl manažer švýcarského týmu, který mezitím přijal jméno Alfa Romeo.

"Řekl jsem mu: Poslyš, když již nechceš závodit za Ferrari, nebo pokud ti nedají smlouvu, tak mi určitě zavolej. Já to zařídím. Pokud máš motivaci a zájem vrátit se do Sauberu, určitě se to podaří zařídit. Od té doby jsme o tom mluvili ještě párkrát. Když se v roce 2018 v Monze Ferrari rozhodlo angažovat Charlese (který byl jezdcem Sauberu, takže Zehnder o tom věděl dříve, než se to dostalo na veřejnost), okamžitě jsme byli v kontaktu.

Poprvé jsme se setkali v úterý po závodě. Byli tam Fred (Vasseur, šéf týmu), Kimi a já. V podstatě jsme během dvou hodin dohodli smlouvu. Ačkoliv těžko říct, že jsme dohodli smlouvu, když Kimi něco takového nečte. Uzavřeli jsme dohodu."

Zehnder byl v Sauberu již v roce 2001, když Räikkönen s tímto týmem debutoval ve F1, takže má možnost porovnávat: "Vždy měl cit pro chování vozu. Teď už kromě toho chápe, jak funguje nastavování. Ví, že když něco změníme tímto způsobem, v chování vozu se to projeví takto. Někdy se stane, že na mítinku chtějí inženýři zlepšit chování vozu, ale Kimi řekne: Ne, ne, ne. Věřte mi, to by nebylo dobré. Musíme to udělat jinak."

Ve Švýcarsku žijící Räikkönen chtěl závodit za Sauber, aby to měl z továrny blízko domů. Foto: Kimi Räikkönen

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku