Novinky

  • 05.08.2020 Good Felix da Costa (Techeetah) vyhrál první ze šesti závodů formule E v Berlíně

  • 05.08.2020 Bad Letošní závod na 500 mil v Indianapolisu se uskuteční bez diváků

  • 04.08.2020 Bad Šéf Mahindry Dilbagh Gill měl před berlínskými závody FE pozitivní test na Covid-19

Facebook Instagram

Vyplatí se Verstappenovi odlišná volba?

Vyplatí se Verstappenovi odlišná volba?

Pirelli – strategie pro závod

Ve všech dosavadních soubojích s časem Mercedes nenašel přemožitele. První pole position sezony si však překvapivě vybojoval Valtteri Bottas, který těsně porazil týmového kolegu Lewise Hamiltona.

První tři tréninky sice ovládl Hamilton, ale v kvalifikaci nestačil na Bottase. Fin se postaví na první startovní pozici už potřetí, a to se dosud nikomu jinému ve Spielbergu nepovedlo. Mercedesy tedy budou startovat z první řady a nic na tom nezměnilo ani vyšetřování Hamiltonova prohřešku ze závěrečného kvalifikačního kola.

Husarský kousek se však podařil vítězi posledních dvou ročníků VC Rakouska. Max Verstappen z domácího týmu Red Bull se totiž jako jediný kvalifikoval do závěrečné fáze na pneumatikách ze střední směsi. Nakonec obsadil třetí místo, ale do závodu půjde s výhodou pozdější zastávky na výměnu kol.

Naopak mezi finálovou desítku se nečekaně neprotlačil Sebastian Vettel. Utěšovat ho snad může jedině skutečnost, že bude mít jako první možnost volby pneumatik.

Podle odborníků od Pirelli by měla být nejvýhodnější strategií jediná zastávka. Z měkké na střední směs by se mělo přezouvat mezi 24. až 28. kolem. Verstappen by měl odbočit do boxů o tři až čtyři kola později.

Prognózu naznačuje následující graf.

 

 

 

Zdroj: Pirelli

 

Komentáře ke článku