Novinky

  • 21.09.2020 Good Brit Kenneth McAlpine, účastník sedmi velkých cen, slaví 100. narozeniny

  • 21.09.2020 Neutral Na VC Eifelu na Nürburgringu bude umožněn vstup až 20 000 diváků

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

Facebook Instagram

McLaren opět spouští velké projekty

McLaren opět spouští velké projekty

Mistrovský plán nezhatí nedostatek peněz

Zdá se, že tým McLaren si dokázal zajistit dostatek peněz, aby se mohl nadále držet plánu na návrat mezi špičku F1.

Ve Wokingu se opět pracuje na výstavbě nového, technologicky pokročilého aerodynamického tunelu i na jezdeckém simulátoru třetí generace. Tým investuje do továrny teď, před zavedením rozpočtového stropu.

Od příštího roku začne používat motory Mercedes, které jsou pořád nejvýkonnější. Vývoj pohonných jednotek ale již není tak překotný jako v roce 2014, kdy se McLaren s Mercedesem rozloučil, takže ve srovnání s továrním týmem nebude v tak velké nevýhodě. Také už bude platit rozpočtový strop a pokud se McLaren dostane až na jeho hranici, vypadá návrat do boje o tituly vcelku reálně.

"Nechci říct, že Covid je za námi, od toho jsme, podle mě, ještě hodně daleko, ale už můžeme opět spustit všechny projekty, které jsou součástí našich plánů do budoucna," prozradil v Silverstone Zak Brown. "Projekty opět běží a mohu klidně říct, že investujeme ve správném čase do správných věcí. Jsme na cestě ven z koronakrize a pokračujeme v souladu s naším mistrovským plánem, pokud tomu tak chcete říkat."

Zdržení investice kvůli pandemii a následné finanční nejistotě sice výstavbu pozdrželo o pár měsíců, ale nástup nové generace vozů byl odložen o celý rok. Týmy se navíc s FIA dohodly, že na vozech pro sezonu 2022 nebudou pracovat až do 1. ledna příštího roku. Také došlo ke snížení rozpočtového stropu ze 175 na 145 milionů amerických dolarů.

Modernizace McLaren Technology Center je opět v plném proudu. Foto: McLaren

Zdroj: Originální materiál redakce, úvodní foto: McLaren

Komentáře ke článku