Novinky

  • 02.12.2020 Good Romain Grosjean byl propuštěn z nemocničního ošetřování

  • 02.12.2020 Neutral Mick Schumacher byl potvrzen jako jezdec týmu Haas pro sezonu 2021

  • 02.12.2020 Neutral Georgeho Russella v kokpitu Williamsu o víkendu nahradí Jack Aitken

Facebook Instagram

Na rok 2021 zapomeňte, vzkázal Alonso Renaultu

Na rok 2021 zapomeňte, vzkázal Alonso Renaultu

Španěl se těší na rok 2022

Jak se Fernando Alonso vyrovnává s myšlenkou, že se příští rok vrátí do F1, jenže opět bude jezdit pouze ve středu pole? Lehce! Na výsledky prý úplně kašle.

"Myslí pouze na rok 2022. O rok 2021 nejeví téměř žádný zájem," řekl o Alonsovi šéf týmu Renault, Cyril Abiteboul. "V roce 2021 bude za nás závodit, takže byste možná čekali, že ho bude zajímat konkurenceschopnost. Ve skutečnosti nám ale řekl, abychom se vykašlali na rok 2021. Ne proto, že bychom nečekali decentní výsledky, ale naše naděje se upírají k roku 2022."

I sám dvojnásobný mistr světa přiznává, že od příštího roku si moc neslibuje.

"Příští rok budou vozy stejné, jako jsou letos, takže je mi jasné, že s Renaultem nebudu bojovat o přední pozice," řekl Alonso. "Ale vzrušuje mě představa budování silného týmu s vysokými cíli pro rok 2022. Nicméně, když zaklapnu průzor přilby, je mi úplně jedno, zda jdu závodit o desáté, sedmé nebo čtvrté místo. Vždy závodím, jako bych byl v poslední zatáčce šampionátu."

Abiteboul si možná sebe představuje na místě Tota Wolffa, když v roce 2014, po velké změně technických pravidel, najednou šéfoval nejsilnějšímu týmu ve F1. Lewis Hamilton přišel do týmu rok předtím a stejně tak Fernando Alonso přijde do Renaultu s ročním předstihem. Jenže Mercedes byl silný již v roce 2013, obsadil druhé místo Poháru konstruktérů, za dominantním Red Bullem. A Renaultu se stále nedaří vymotat ze středu pole. Předtím se po velké změně pravidel povedlo nečekaně uspět týmu Brawn GP, ​​jenže s vozem, do kterého Honda natlačila ohromné ​​množství peněz a potom byl osazen motorem Mercedes, což také nebude případ Renaultu. Alonso však týmu v Enstone, se kterým získal své dva tituly, evidentně věří.

 Alonso myslí na budoucnost. Sezona 2021 pro něj bude jedním dlouhým zahřívacím kolem. Foto: Fernando Alonso

Zdroj: Originální materiál redakce, titulní foto:

Komentáře ke článku