Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Promoklý Ouředníček v Polsku čtvrtý

Promoklý Ouředníček v Polsku čtvrtý

Vyzkoušel nového spolujezdce

Tým Ultimate Dakar se zúčastnil podniku Světového poháru v cross country Baja Poland. Odjel na něj se dvěma vozy Posádku Fordu Ranger tvořili šéf stáje Tomáš Ouředníček a Petr Hauptmann, do staršího Hummeru H3 Evo se posadili ostřílený soutěžák Karel Trněný spolu s Václavem Pritzlem.

Podniku nepřálo počasí, protože intenzivně pršelo a trať se postupně měnila v močál. Navíc ji pořadatelé „zpestřili“ hlubokým brodem, v němž utopili svoje šance četní účastníci.

Trněný dlouho vedl svoji skupinu TH, ale po problémech s brzdami a zadření kladky byl bohužel nucen odstoupit.

Ouředníček se vyrovnal s následky nevhodně zvolených pneumatik a postupně se propracoval mezi auty na čtvrtou příčku. „Konečně jsme se alespoň trošku dostali do tempa, začali jsme předjíždět. Vše vypadalo pozitivně, dokud nám přímo před auto v asi stodesetikilometrové rychlosti neskočil mohutný jelen. I když jsem okamžitě reagoval, došlo k nárazu,“ líčil Ouředníček nevšední zážitek, zanedlouho umocněný čelním vyvrácením dvou stromů. Pozici nicméně udržel.

 

Tomáš Ouředníček nakonec po četných peripetiích dojel na čtvrtém místě. Foto: Ultimate Dakar Racing

 

Samozřejmě mi chyběly zkušenosti a sehranost s geniálním Davidem Křípalem, ale Petr svoji premiéru zvládl v nesmírně obtížných podmínkách dobře a musím mu velmi poděkovat,“ zhodnotil svoje účinkování.

Výsledky: 1. Matuszynski – Matuszynská (Mini John Cooper Works Rally), 2. Przygonski – Gottschalk (Toyota Hilux Overdrive) +12:48, 3. Zapletal – Sýkora (Hummer H3 EVO) +17:21, 4. Ouředníček – Hauptmann (Ford Ranger) +44:18.

Zdroj: Ultimate Dakar Racing, úvodní foto: Ultimate Dakar Racing