Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Williamsové došla energie

Williamsové došla energie

Těší se na nový život

Claire Williamsovou, ani jejího otce už v garáži týmu Williams vídat nebudeme. V těchto dnech ještě navštěvuje továrnu v Grove, aby předala otěže, ale brzy se z týmu stáhne úplně. Stáj má nové vlastníky. Stále mohla stát v čele týmu jako jeho šéfka, ale rozhodla se raději udělat rázný konec.

"Myslím, že už to stačilo. Své jsem si odpracovala a už nemám energii pokračovat. Noví majitelé si zaslouží někoho, kdo do toho půjde naplno. A to už nemohu být já. Všichni vědí, že s týmem mě pojí silné emocionální pouto. Vše jsem dělala pro otce a naši rodinu. Přijala jsem tuto roli, protože jsem chtěla ochránit odkaz svých rodičů, jejich dílo. A nemyslím si, že bych dokázala totéž pro někoho jiného."

Tým se již třetí rok v řadě trápí na samém chvostu pelotonu F1. Po prvním zklamání v roce 2018 odešel titulární sponzor Martini a pro sezonu 2019 ho nahradil ROKiT, se kterým se však tým před pár měsíci z blíže nespecifikovaných důvodů rozloučil. Připočtěte k tomu hospodářskou krizi vyvolanou pandemií nemoci Covid-19 a dokážete si představit, že Williamsová neviděla žádné světlo na konci tunelu.

"Zkusili jsme všechno. Ještě na začátku roku jsme si mysleli, že se odrážíme ode dna. Měli jsme nového titulárního partnera, který nám slíbil modré z nebe. To padlo a udeřil koronavirus. Zlomilo nám to vaz. Už se nedalo nic dělat. Kdyby se nestaly tyto dvě věci, vše by bylo v pořádku," podotkla se smutkem v hlasu.

Těší ji, že byla ženou ve vedení týmu F1. Jedinou poté, kdy ze Sauberu v roce 2017 odešla Monisha Kaltenbornová:" Byla jsem jedinou ženou v čele týmu, o to bylo moje rozhodnutí těžší. Ale věřím, že jsem mnohé motivovala přijít do F1, když viděly, že i ženy mohou pracovat na nejvyšších postech. Je na čase předat štafetu. Pokud jsem inspirovala alespoň jednu ženu vstoupit do tohoto sportu, tak jsem moc ráda."

Ale teď ji už čeká jiný život.

"Formule 1 si vezme strašně velkou část vašeho života. Nyní budu moci být matkou a manželkou. Chci se také více věnovat otci. Stěhuje se, abychom ho měli nablízku. Chci na to dohlédnout. Také chci jít domů a pořádně si odpočinout. Dobít baterky. F1 je náročný sport a já se potřebuji dát opět dohromady. Opět zjistit, kdo jsem, když nejsem součástí formule 1. Vždy jsem byla Claire Williamsová, dcera Franka Williamse. Teď chci být pouze sama sebou," zdůraznila.

Na konci startovního roštu nikdy nebyla velká zábava. Foto: Williams

Zdroj: Telegraph, úvodní foto: Williams