Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Williamsová odchází z vlastní vůle

Williamsová odchází z vlastní vůle

Dorilton si ji ještě chtěl nechat

Pro Claire Williamsovou je toto poslední víkend v roli zastupující šéfky týmu. Jméno nového šéfa týmu neznáme, takže to vypadá na urychlený odchod. Nejedná se ale o přání nového majitele, investiční společnosti Dorilton Capital. Takto si to přeje dcera zakladatele týmu.

"V Belgii se hodně mluvilo o mně a o týmu. Jen aby bylo jasno, Dorilton si přál, abych zůstala. Tohle je mé rozhodnutí. Cítím, že teď mám odejít," řekla Williamsová.

"Tým čeká období změn. Toto je můj poslední závodní víkend, ale ještě budu chodit do továrny, párkrát týdně během několika příštích týdnů, abych Doriltonu předala otěže. Teď už je to jeho byznys, on ho vede. Začal analyzovat příležitosti. Přemýšlí, kam se nejvíce vyplatí investovat. V nejbližších týdnech mu budu pomáhat."

Ne tak dávno se rozšířila i jiná kleveta. Říkalo se, že peníze investované Doriltonem pocházejí z účtu Bernieho Ecclestonea.

"On nemá s novými vlastníky absolutně nic společného. Dorilton Capital je nezávislá společnost a Bernie není novým vlastníkem Williamsu," objasnila Williamsová.

Dorilton mezitím sestavil novou správní radu společnosti Williams Grand Prix Engineering. Podle očekávání jsou tam předseda Doriltonu Matthew Savage a jeho generální ředitel Darren Fultz. Spolu s nimi v ní zasedne James Matthews, bývalý závodník, švagr anglického prince Williama a generální ředitel Eden Rock Group, londýnské společnosti podnikající v oblasti investičního poradenství. Skotský šlechtic na počátku 90. let závodil v britské F3 a vyhrál Eurocup formule Renault.

Williamsovou v této společnosti již vídat nebudeme. foto: Williams

zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: Williams