Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Hitech vsadí na juniory Red Bullu

Hitech vsadí na juniory Red Bullu

Pojedou za něj Vips a Lawson

Hitech je po Premě druhou stájí, která představila kompletní jezdecké složení pro letošní sezonu formule 2. Za tým budou závodit dva členové juniorského programu Red Bullu – Jüri Vips a Liam Lawson. Ani pro  jednoho to nebude poprvé, co v barvách Hitechu pojede. Oba totiž za ní nastupovali již ve FIA F3. Zatímco Lawson loni, Vips o rok dříve. Se stájí navíc absolvovali i loňské posezonní testy formule 2 v Bahrajnu.

„Těším se, že budu znovu spolupracovat s Hitechem. V roce 2019 jsme měli ve F3 dobrý rok, společně ale máme nějakou nedokončenou práci. Jeho první sezona ve formuli 2 byla skvělá a jsem si jistý, že letos budeme schopni bojovat o titul,“ řekl Vips.

Jeho budoucí týmový kolega Lawson dodal: „Jsem nadšený, že budu letos závodit s Hitechem ve formuli 2. Po dvou letech ve formuli 3 se cítím být připraven jak na přesun do tohoto šampionátu, tak na to, abych pro tým odvedl dobrou práci. Během posezonního testování F2 v Bahrajnu, kde jsem s Hitechem jel, jsem se hodně naučil a z vozu jsem měl dobrý pocit. Stále se ale mám co učit, takže se na tuto výzvu těším.“

Liama Lawsona čeká první sezona ve formuli 2. Foto: Hitech Grand Prix

Zatímco pro Lawsona půjde ve formuli 2 o premiérový rok, Vips se v tomto šampionátu objevil již loni. Ve čtyřech podnicích zaskočil u týmu DAMS za zraněného Seana Gelaela. Nejlepšího výsledku dosáhl při sprintu v Mugellu, který dokončil jako třetí.

Lawsona letos budeme kromě formule 2 vídat také v DTM. I tam odjede celou sezonu, a to v týmu podporovaném Red Bullem, v jehož barvách bude při vybraných podnicích účinkovat i Alexander Albon. Podle neoficiálních informací by oba měli závodit s vozem Ferrari 488 GT3.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Hitech Grand Prix