Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Red Bull se obul do Hamiltona

Red Bull se obul do Hamiltona

Zoufalý manévr nehodný sedminásobného šampiona.

Po tom, co Max Verstappen kolidoval s Lewisem Hamiltonem, ho čekal boční náraz do bariéry ve vysoké rychlosti. Po vystoupení z vozu byl evidentně otřesen a po rychlé prohlídce v lékařském středisku v zázemí okruhu byl transportován do nemocnice. Jos Verstappen prozradil, že jeho synovi se točí hlava a cítí bolest v rameni. Transport do nemocnice byl prý potřebný kvůli vyšetření pomocí CT. Ještě v neděli večer dal pilot svým fanouškům prostřednictvím sociálních sítí vědět, že je podle lékařů v pořádku a noc nestráví v nemocnici. Ještě v neděli stihl i zasypat Hamiltona kritikou.

"V první řadě chci říct, že jsem rád, že jsem v pořádku. Byl to tvrdý náraz, 51G, ale už je mi lépe," oznámil Nizozemec. "Samozřejmě jsem zklamaný, že můj závod byl takto ukončen. Z udělené penalizace nic nemáme. Lewisův nebezpečný manévr nebyl zaslouženě potrestán. Když jsem viděl, s jakou radostí slaví vítězství, zatímco já jsem ležel v nemocnici, přišlo mi to od něj hodně neuctivé a nesportovní."

Již během závodu se Helmut Marko nechal slyšet, že dostatečným trestem pro Hamiltona by byla pouze černá vlajka, tedy jeho vyřazení ze závodu.

"Tohle se nesmí dít ve sportu, kde jsou nějaká pravidla. Ani nevím, jaký je nejpřísnější možný trest, ale tak nebezpečné a bezohledné počínání by mělo být trestáno suspendováním nebo něčím podobně tvrdým," prohlásil šéf motorsportu Red Bullu.

O jménu viníka nehody neměl bývalý závodník žádné pochybnosti.

"Když soupeř tvrdě vrazí do vašeho zadního kola svým předním, tak nelze mluvit o běžném závodním incidentu, když to bylo v nejrychlejší zatáčce okruhu. Ukázkový příklad nedbale nebezpečného závodění."

Verstappen se včera v kokpitu moc dlouho neohřál. Foto: Red Bull

Šéf Verstappenova týmu viděl Hamiltonovou chybu v tom, že svůj vůz pustil dovnitř tak rychlé zatáčky.

"Nikdy se neměl dostat do takové pozice. Mohlo to skončit velmi špatně. Naštěstí se mu nic nestalo, ale doufám, že ho příslušně potrestáte," přízvukoval Christian Horner přes vysílačku řediteli závodu, Michaelovi Masimu.

S desetivteřinovým trestem nebyl spokojen a po závodě na Hamiltonovi nenechal nitku suchou.

"Byl široký a najel do Maxe. Když se podíváte na záběry z kamery za jeho hlavou, tlačil se ven ze zatáčky, vletěl do ní příliš rychle. To se nedělá. Lewis je šampion se sedmi tituly mistra světa. A takový jezdec udělá amatérskou, zoufalou chybu. Měli jsme velké, opravdu velké štěstí, že nikdo nebyl vážně zraněn.

Poslat kolegu závodníka do nemocnice, zničit jeho vůz, dostat malý trest a vyhrát závod? Nemám pocit, že byl dostatečně potrestán. Zklamalo mě, že je Lewis schopen tak zoufalého tahu. Prohraješ start, následuje rovinka Wellington, už tam se začal otírat o Maxova kola.

A pak strčit přední kola dovnitř Copse, jedné z nejrychlejších zatáček celého kalendáře? Ta zatáčka se jede na plný plyn, v rychlosti kolem 290 km/h. To nemohlo skončit dobře. Jsme zklamáni z počínání sedminásobného šampiona, který udělal zoufalý manévr a jiný jezdec kvůli tomu skončil v nemocnici."

Zdroj: Motorsport, RaceFans, úvodní foto: Red Bull