Novinky

  • 19.05.2023 Good Majitelům vstupenek na VC EM se vrátí peníze.

  • 03.05.2023 Good Adrian Newey prodloužil smlouvu s Red Bullem

  • 01.05.2023 Good Ázerbájdžán má smlouvu do roku 2026

Facebook Instagram

Powellová se připojuje k Virginu

Powellová se připojuje k Virginu

Bude jeho simulátorovou jezdkyní

Stáj Virgin rozšiřuje před víkendovými závody formule E v Londýně své řady. K britskému týmu se připojuje Alice Powellová. Tu letos můžeme vídat v ryze ženském formulovém šampionátu W Series. Zde si z úvodních tří závodů sezony odnesla dvě výhry a nyní se nachází v čele průběžného pořadí. U Virginu bude zastávat roli jezdkyně pro simulátor. Rodačka z Oxfordu nepřichází do neznámého prostředí. Za Virgin totiž nastoupila už v roce 2020 při nováčkovských testech v Marrákeši.

„S pár kluky jsem už spolupracovala v roce 2020 při nováčkovských testech. Jsem vážně nadšená z toho, že budu součástí tak fantastického týmu. Viděla jsem, jak tvrdě v továrně každý pracuje. Je úžasné, že mám příležitost týmu pomoci. V Robinovi (Frijnsovi – pozn. red.) a Nickovi (Cassidym – pozn. red.) mají rovněž skvělou jezdeckou sestavu. Máme skvělé auto a skvělé jezdce. Jsem hrdá, že budu moci týmu pomoct na simulátoru a přiložit tak ruku k dílu,“ říká osmadvacetiletá závodnice.

Alice Powellová oblékla kombinézu Virginu už loni při nováčkovských testech v Marrákeši. Foto: Virgin

 

Šéf stáje Sylvain Filippi okomentoval příchod Powellové do týmu takto: „Jsem nadšený, že můžu Alice přivítat v týmu. Její výkonnost a to, čeho je schopná, jsme viděli již při nováčkovských testech, které s námi odjela. Jsme moc rádi, že ji máme. Přináší s sebou spoustu dovedností, odhodlání a fantastické zkušenosti, které už za volantem nasbírala. Nemám pochyb o tom, že pro nás bude cenným přínosem. Na spolupráci s ní se těšíme.“

Powellová není jedinou ženou, která má v současnosti co do činění s formulí E. Kromě ní totiž na scéně elektrického šampionátu momentálně účinkuje také Simona de Silvestrová, která je rezervní pilotkou Porsche. Švýcarka v minulosti ve formuli E dokonce závodila. V barvách stáje Andretti zasáhla do sezon 2014/2015 a 2015/2016. Do ročníku 2014/2015 ale zasáhly kromě De Silvestrové také další dvě ženy – Michela Cerrutiová a Katherine Leggeová. Zatímco Cerrutiová závodila za tým Jarna Trulliho, Leggeová hájila barvy stáje Amlin Aguri.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: W Series