Jediný trénink v Iowě patřil Powerovi

HyVee 250 & 300 – trénink

Jen 90 minut dostali jezdci na krátkém oválu v Iowě na to, aby připravili vozy na kvalifikaci a oba závody, které zde po roční přestávce opět letos jede IndyCar Series. Ani ne mílový okruh v nejrychlejším čase obkroužil Will Power. Povedlo se mu to v samém závěru, kdy se věnoval nácviku kvalifikačních jízd.

Power je druhý jezdec průběžného pořadí šampionátu, ale v posledních závodech jej trápily především nepovedené kvalifikace, což umožnilo Marcusi Ericssonovi navýšit náskok v čele pořadí mistrovství. Podobné problémy, jaké jej postihly v Torontu, ale tento víkend Powerovi nehrozí. Před týdnem nemohl svůj dobře rozjetý kvalifikační pokus dokončit kvůli vyvěšeným žlutým vlajkám po nehodě jiného pilota, na oválu mají závodníci trať vždy jen pro sebe. Power kvalifikaci v Iowě vyhrál třikrát, závod ale nikdy neovládl.

Druhou příčku s odstupem jen pěti tisícin získal Conor Daly. Ten se hned v úvodu ujal vedení v průběžném pořadí tréninku a na čele zůstal prakticky až do samotného konce, než jej přeskočil Power. Australanův stájový kolega a vítěz dvou závodů McLaughlin byl v tréninku na třetí příčce.

Za ním skončil obhájce titulu Palou, O´Ward na mclarenu a šestá příčka patřila lídrovi průběžného pořadí šampionátu Ericssonovi. Nejúspěšnější pilot v Iowě Newgarden, který je trojnásobným vítězem, zajel sedmý čas. V první desítce pak najdeme také Rahala, Johnsona a vítěze z Toronta Dixona.

Trénink byl dvakrát přerušen, pokaždé kvůli kontrole dráhy, v jednom případě za to mohla liška, která se na krátký ovál zaběhla.