Novinky

  • 18.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) byl nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Francie

  • 18.06.2021 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Francie F1

  • 17.06.2021 Bad Grosjeanův rozlučkový test byl odložen z důvodu omezení cestování z USA do Francie.

Facebook Instagram

Jezdci formule 1 napsali otevřený dopis prezidentovi FIA

Jezdci formule 1 napsali otevřený dopis prezidentovi FIA

Jsou zklamáni jeho přístupem.

Představitelé Asociace jezdců Grand Prix [GPDA] reagovali na jednání Maxe Mosleyho [čtěte více zde] otevřeným dopisem, který přinášíme v plném znění. V důsledku následných komentářů Davida Coultharda se Max Mosley rozhodl zrušit setkání mezi FIA a GPDA [čtěte více zde].

Podepsáni jsou pod zmíněným dopisem všichni aktivní jezdci formule 1 vyjma Michaela Schumachera a jezdců týmu Red Bull. V případě Schumachera se nejedná o překvapení, protože ten již jasně dal najevo, že události v Indianapolis nejsou bezpečnostního, nýbrž technického rázu. V případě jezdců Red Bull není důvod absence podpisů jasný.

Magny Course, neděle 3. července 2005

OTEVŘENÝ DOPIS PREZIDENTOVI FIA

Drahý pane Mosley,

na našem setkání GPDA 1. července 2005 jsme byli upozorněni že jste jako prezident FIA kontaktoval ředitele GPDA v úterý 28. června 2005 s účelem vyjádření Vašeho zklamání nad tím, že 19 jezdců formule 1 vyjádřilo podporu řešení otázek bezpečnosti v prohlášení poskytnuté Světové radě motorsportu.

Byli jsme taktéž znepokojeni tím, že jste během tohoto telefonického rozhovoru upozornil na možnost stažení podpory v řešení otázek bezpečnosti ze strany FIA.

Už před tím FIA nedoporučila účast jezdců na slyšení Světové rady motorsportu v Paříži.

GPDA věří, že bezpečnostní otázky mají nejvyšší prioritu a je zklamána nedostatečnou podporou ze strany prezidenta FIA.

Uvítáme další diskuze na toto téma.

[podepsáni všichni závodní jezdci vyjma Michalea Schumachera, Davida Coultharda, Christiana Kliena, plus testovací jezdci Alex Wurz, Pedro de la Rosa, Vitantonio Liuzzi, R. Doornbos, Anthony Davidson a Ricardo Zonta- pozn. autora]

Komentáře ke článku